Gadżety antystresowe – doskonałe gadżety firmowe!

Kategoria: Blog

Dobry gadżet firmowy to taki, który będzie niedrogi, interesujący, a przy tym użyteczny – tak, by zaraz po wręczeniu klientowi nie trafił do śmietnika. Propozycji jest wiele – firmy produkują promocyjne długopisy, torby bawełniane, notatniki czy gadżety odblaskowe. Równie ciekawą, a znacznie mniej popularną propozycją, są antystresy reklamowe. Czym się wyróżniają i dlaczego warto w nie zainwestować?

Gadżety antystresowe dawniej były bardzo popularne. Później nieco odeszły w zapomnienie – zupełnie niesłusznie! Dziś na szczęście wracają do łask i znów korzysta z nich coraz więcej osób, doceniając ich działanie. Dlaczego są takie przydatne?

Gadżety antystresowe – jak działają?

Gadżety antystresowe to niewielkie zabawki o różnych kształtach, wykonane najczęściej z poliuretanu. Są miękkie, dzięki czemu można je wygodnie ugniatać, ale jednocześnie stawiają lekki opór, zmuszając rękę do wysiłku. Można je także podrzucać, odbijać czy turlać po stole.

Takie zabawki antystresowe mają wiele zalet. Pozwalają skupić swoją uwagę, dzięki czemu ćwiczą koncentrację i rozpraszają negatywne myśli. Dodatkowo ugniatanie ich wyzwala endorfiny, czyli tzw. „hormony szczęścia”. Ręka ugniatająca piłeczkę na zmianę zaciska i rozluźnia mięśnie, co uwalnia stres i napięcie, a także ćwiczy ramię i zapobiega problemom z nadgarstkiem. Dzięki temu poprawia się również krążenie.

Co ciekawe, antystresy wykorzystywane są także do medytacji! Sprawdzają się przy krótkich sesjach na 5-10 minut – idealnych w pracy, kiedy musisz uspokoić się po trudnym spotkaniu.

Jaką zabawkę antystresową wybrać? Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. Gadżety antystresowe dostępne są w różnych formach – może to być tradycyjna piłeczka, ale również antystresowy brelok w kształcie piłki czy samochodu. Brelok można przypiąć do kluczu, dzięki czemu na pewno się nie zgubi, a na przykład antystresową kostkę możesz położyć na biurku w pracy – będzie pod ręką zawsze wtedy, gdy coś cię zdenerwuje.

Zabawki antystresowe – dla dorosłych i dzieci

Zabawki antystresowe przydają się również dzieciom. Nadmiar prac domowych czy sprawdzianów potrafi wprowadzić do życia dziecka stres, którego nie należy lekceważyć. Taka zabawka oczywiście nie rozwiąże całkowicie problemu, jednak pomoże maluchowi zadbać o odpowiednią koncentrację lub zachować spokój przed stresującą kartkówką. Co więcej, zabawki antystresowe dla dzieci pozwolą rozluźnić mięśnie dłoni i nadgarstka po dłuższym wysiłku związanym z pisaniem – na przykład wypracowania z języka polskiego.

Kolorowe antystresy – dla twoich pracowników i klientów!

Gadżety antystresowe to świetny prezent dla twoich klientów, ale również dla… pracowników. Niezależnie od tego, jak dobra atmosfera panuje w firmie, każdy pracownik może być czasem zestresowany. Jednym razem jest to spowodowane problematycznym klientem, kiedy indziej trudnym zleceniem, opóźnieniem w dostawie czy różnicą zdań pomiędzy współpracownikami. W takich chwilach przyda się antystresowa piłeczka, która wspomoże koncentrację i pozwoli uspokoić nerwy. Warto więc wyprodukować kilkadziesiąt sztuk antystresów do użytku wewnętrznego bezpośrednio w firmie i… mieć nadzieję, że pracownicy będą z nich musieli korzystać jak najrzadziej!

Jakie inne akcesoria warto wybrać na gadżety firmowe? Przeczytaj nasz tekst: „Bawełniana torba na zakupy – eko gadżet w Twojej firmie!”.

Szukasz oryginalnego gadżetu firmowego, który przyda się twoim klientom? Zabawki antystresowe to pomysł nie tylko oryginalny, ale również użyteczny. Taki antystres dołączony do zamówienia lub wręczony po spotkaniu z klientem z pewnością spotka się z pozytywnym odbiorem i jeszcze długo będzie przypominał o twojej firmie.