Szelki odblaskowe i inne gadżety, czyli wszystko o odblaskach dla motocyklistów!

Kategoria: Blog

Może nie są najpiękniejsze, może nie pasują do większości stylizacji, ale zapewniają nam bezpieczeństwo. Gadżety odblaskowe to naprawdę niewielka inwestycja, która potrafi zwrócić się w niewyobrażalny sposób – ratując nasze zdrowie i życie. Dzisiaj podpowiemy jakie elementy odblaskowe przydadzą się motocyklistom.

Odblaski – dlaczego elementy odblaskowe są tak ważne?

Dlaczego właściwie należy nosić odblaski? Oczywiście dla widoczności. Ale czy elementy odblaskowe naprawdę robią aż tak wielką różnicą? Owszem – osobę bez żadnych odblasków po zmroku widać dopiero z odległości 20 metrów, a z odblaskiem – 150-300 metrów . Dlatego też obecnie piesi i rowerzyści mają obowiązek noszenia odblasków po zmroku poza terenem zabudowanym. A co z motocyklistami? Choć nie muszą, również mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo w ten sposób.

Gumowe szelki odblaskowe dla motocyklistów

Szelki odblaskowe na motor to nasza pierwsza propozycja. Gumowe szelki odblaskowe dla motocyklistów to przede wszystkim gwarancja swobody ruchów i możliwość dowolnej regulacji długości szelek. Dodatkowo niezwykle łatwo je się zakłada. Szelki odblaskowe motocyklowe nie zsuwają się i nie luzują się podczas jazdy. Wygodne zapięcie umiejscowione z przodu, na piersi, pozwala na szybkie zakładanie i ściąganie szelek odblaskowych dla dorosłych.

Kamizelki odblaskowe dla motocyklistów

Jeśli zależy nam na czymś z nieco większą powierzchnią – bo w końcu im większy odblask, tym większa szansa, że zostanie zauważony przez innych uczestników ruchu – to sięgnąć możemy po kamizelki odblaskowe na motor. Kamizelki odblaskowe są z jednej strony wygodne, ze względu na swoją luźną, nie krępującą ruchów budowę, a z drugiej stabilnie trzymają się na ciele, dzięki wytrzymałym zapięciom. Pamiętajmy jednak, aby wybrać model kamizelki odblaskowej na motor dosyć dopasowanej do naszej sylwetki. Przy tak dużych prędkościach nie można pozwolić sobie na luźną odzież odblaskową, która łapałaby powietrze.

Opaski odblaskowe na rękę

Każdy, kto szuka czegoś mniejszego, może sięgnąć po opaski odblaskowe na rękę. Takie małe odblaski polecamy jednak stosować jako uzupełnienie większego zestawu, na przykład razem z szelkami motocyklowymi czy kamizelką odblaskową. Opaski odblaskowe na rękę to szybki i wygodny sposób na odblask.

Naklejki odblaskowe – na kask, na ubrania, na motocykl

Naklejki odblaskowe to gadżet odblaskowy, który na pewno wytrzyma nawet największe prędkości. Plusem tego rozwiązania jest jego uniwersalność. Naklejki odblaskowe na kask, na ubrania, na sam motocykl, naklejki odblaskowe na kurtkę i odzież w ogóle – przyczepić je możemy dosłownie wszędzie. Wszędzie tam, gdzie potrzebujemy. Jeśli nosimy szelki motocyklowe, ale chcemy zabezpieczyć i oznaczyć także sam pojazd, możemy wykorzystać naklejki odblaskowe na motocykl. Dodatkowo, wybierać możemy z szerokiej gamy zabawnych i ciekawych wzorów, a nawet możemy zlecić wykonanie własnych – na przykład naklejki odblaskowe na kask z logiem własnej firmy!

Źródło: https://gazetawroclawska.pl/po-zmroku-trzeba-bedzie-nosic-odblaski-obowiazkowo/ar/3552105