Wąż spacerowy i inne odblaski dla przedszkolaków i uczniów

Kategoria: Blog

Noszenie odblaskowych gadżetów po zmroku w terenie niezabudowanym już od kilku lat jest obowiązkiem każdego pieszego. Choć zdajemy sobie sprawę z zagrożeń, jakie czyhają na nas na drodze, to i tak często zapominamy o odblaskach. Jeśli i Ty nie zaopatrzyłeś jeszcze w odblaski siebie i całej swojej rodziny, najwyższa pora naprawić swój błąd.

Dzisiaj skupimy się na odblaskowych gadżetach dla najmłodszych. Sprawdź, jakie odblaski dla przedszkolaków sprawdzają się najlepiej podczas spacerów I wszelkich aktywności.

Odblaskowy wąż spacerowy dla dzieci – co to za gadżet?

Być może widziałeś kiedyś grupę dzieciaków, które idą równo, trzymając wszystkie razem jeden przedmiot. Tym przedmiotem zapewne był wąż spacerowy. Na pierwszy rzut oka jest to zwykła zabawka, wykonana z fluorescencyjnej tkaniny, wypełniona pianką. Jeśli jednak się jej bliżej przyjrzymy, dostrzeżemy małe uchwyty, które ułatwiają dzieciom ustawienie się w parach. Sprawiają one, że węże spacerowe dla dzieci są idealne na piesze wycieczki z przedszkolakami.

Wąż spacerowy dla przedszkolaków zapewnia dzieciom bezpieczeństwo i pozwala zachować dyscyplinę podczas spacerów z grupą maluchów. Taki gadżet nie tylko ułatwia spacery. Wąż spacerowy z szelkami sprawdza się również w trakcie zabaw ruchowych, ćwiczących utrzymanie równowagi.

Odblaski dla dzieci – jakie wybrać?

Przedszkolakom na czas spaceru można też założyć kamizelki odblaskowe dla dzieci. Wąż spacerowy do przedszkola, choć jest z odblaskowego materiału, nie jest aż tak dobrze widoczny, jak kamizelka. Kamizelka odblaskowa ma dużą powierzchnię odbijającą światło, dzięki czemu łatwo ją dostrzec nawet z dużej odległości. Gdy któreś z dzieci niepostrzeżenie puści węża i zboczy z trasy, kamizelka zwiększy jego widoczność, a zarazem bezpieczeństwo.

Twoje dziecko nie chce nosić kamizelki? Na rynku znajdziesz całą masę odblaskowych gadżetów– któryś z nich z pewnością przypadnie mu do gustu. Sprawdź, jakie odblaski kochają dzieci.

Zawieszki i maskotki – odblaski do plecaka

Na rozpoczęcie przygody z odblaskami warto postawić na odblaskowe maskotki lub zawieszki do plecaka. Akcesoria tego typu dostępne są w różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu dziecko może wybrać takie, które najbardziej mu się spodoba. Przyczepione do plecaka lub worka doskonale spełniają swoją funkcję, przy czym nie trzeba za każdym razem pamiętać o ich założeniu, a Ty zyskujesz pewność, że maluch nosząc plecak ma ze sobą odblask.

Naklejki odblaskowe – odblaski na kurtki dla dzieci

Innym odblaskowym gadżetem, który możesz przyczepić w taki sposób, aby został z dzieckiem na stałe, jest naklejka odblaskowa. Kosztuje nie wiele, bo najtańszą kupisz już za złotówkę, a przyklejona w centralnym miejscu na ubraniu może uratować życie dziecka.

Nie musisz obawiać się, że gadżet zniszczy się w praniu. Naklejki odblaskowe, choć są tanie, to cechuje je wysoka jakość. Kurtkę lub bluzę z odblaskową naklejką możesz więc bez oba w prać w pralce.

Szelki odblaskowe – odblaski na ubranie

Alternatywą dla zawieszek i naklejek są odblaskowe szelki. To gadżet, który sprawdzi się nie tylko podczas spaceru, ale też w czasie jazdy na rowerze czy na hulajnodze. Szelki odblaskowe są lekkie i wygodne, bez trudu znaleźć można takie, które idealnie dopasują się do sylwetki dziecka. Obserwacje pokazują, że łatwiej jest namówić malucha do założenia odblaskowych szelek niż kamizelki. Może dlatego, że szelki nie szeleszczą na wietrze jak kamizelka, dzięki czemu podczas noszenia są praktycznie niezauważalne.

 

Widzisz zatem, że wybór odblasków dla dzieci jest naprawdę duży. Musisz więc dobrze zastanowić się, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej u Twojego dziecka. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaopatrzył swoją pociechę w kilka różnych odblasków, które będzie mogła nosić zamiennie i stosownie do okazji. Nawet jeśli masz z tego tytułu wydać trochę więcej, to pamiętaj, że najważniejsze jest zdrowie i życie Twojego dziecka.