Wyjeżdżasz za granicę? Sprawdź, dlaczego warto zabrać kamizelkę odblaskową

Kiedy mowa o kamizelkach ochronnych, pierwszym, co przychodzi na myśl, są robotnicy budowlani lub policja kierująca ruchem. Ale istnieje wiele zastosowań odblaskowych kamizelek, o których większość ludzi na co dzień nie myśli. Kamizelkę warto zabrać ze sobą zwłaszcza w podróż za granicę. Dlaczego? Oto kilka powodów:

1. Bezpieczeństwo w nocy

Kiedy zwiedzasz obce miasta, nigdy nie masz pewności, czy mapa nie pokieruje cię nieoświetloną drogą. Wybierając się na pieszą wycieczkę po mieście, wrzuć kamizelkę do plecaka lub przywiąż ją  po jego zewnętrznej stronie. Jeśli zależy ci na maksymalnej oszczędności miejsca, wybierz wersję mini, o której pisaliśmy tutaj .

2. Jazda na rowerze

Turystyka miejska w zachodnich miastach Europy wiąże się dziś często z używaniem roweru miejskiego. Nie znając lokalnych przepisów i zwyczajów, warto mieć na sobie kamizelkę, która uczyni cię bardziej widocznym także za dnia. Dotyczy to zwłaszcza złej pogody. Możesz skorzystać też z łatwych do założenia, małych kamizelek  lub jeszcze mniejszych i bardziej uniwersalnych szelek.

3. Podróżowanie zimą

Bezpieczeństwo zimą jest szczególnie ważne. Zmrok zapada szybko, pogoda często się zmienia, na dodatek zwykle na gorsze. Jeśli nie znasz topografii, możesz znaleźć się w zupełnie nieoświetlonym zakątku – wówczas warto mieć ze sobą kamizelkę.

4. Wypadek na autostradzie

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś zmienić koło na autostradzie, wiesz, że to przeżycie ekstremalne. Nawet w piękny słoneczny dzień nie zapomnij o kamizelce i o trójkącie bezpieczeństwa.

5. Podróżowanie samochodem

W wielu krajach Europy kamizelka odblaskowa jest obowiązkowym wyposażeniem samochodów. W niektórych krajach kamizelek w samochodzie powinno być tyle, ilu jest pasażerów. Wybierając się na objazdową wycieczkę, zapakuj kilka kamizelek odblaskowych dla dorosłych i kilka dla dzieci.

6. Wybierasz się na festiwal?

Festiwale muzyczne w plenerze to nieodłączna część wakacji dla wielu młodych ludzi. Zwykle odbywają się one na niezagospodarowanych terenach, a to oznacza, że droga powrotna do hostelu czy na pole namiotowe może być nieoświetlona. Poza tym jaskrawe, neonowe kolory są teraz modne! Sam zresztą zobacz, jakie modele i ciekawe kolory kamizelek są u nas dostępne.

7. A może biwak?

Jeśli ty i twoi znajomi wybieracie się na biwak z dala od zurbanizowanych terenów, powinieneś mieć przy sobie kamizelki odblaskowe, która pozwolą wam się nie zgubić wieczorami i zabezpieczą was w przypadku niespodziewanych niebezpiecznych sytuacji.

8. Podróżowanie z grupą

Kamizelki odblaskowe dostępne są w rożnych kształtach, formach i kolorach. Są bardzo proste do założenia i niezwykle lekkie. Dlatego jeśli podróżujesz z dużą grupą, kamizelka w ciekawym kolorze może pozwolić ci odnaleźć się w tłumie. Tanio zamówisz też kamizelki odblaskowe dla dorosłych z dowolnym nadrukiem.

9. Podróżowanie z dziećmi

Powyższe argumenty są jeszcze bardziej adekwatne, gdy podróżujesz z grupą dzieci. Kamizelki odblaskowe dla dzieci, w ciekawym odcieniu i z przypadającym dzieciom do gustu nadrukiem, będzie nie tylko zwiększać bezpieczeństwo dzieciaków, ale również pomogą zapanować nad całą grupą. Zobacz kamizelki dla dzieci w naszej ofercie.

 

Lekkość, niewielki rozmiar i wysoka skuteczność kamizelek odblaskowych czynią z nich jedną z  najpopularniejszych form gadżetów odblaskowych. Co równie ważne, ich koszt jest praktycznie żaden, zwłaszcza w porównaniu z twoim zdrowiem lub życiem!