5 gadżetów do biegania, które musisz mieć!

Kategoria: Blog

Jeśli lubisz biegać za miastem zaraz po zmroku, nie zapomnij założyć na siebie odblasku. Jego brak może grozić utratą życia lub zdrowia, ale też srogim mandatem, jeśli spotkasz na swojej drodze policjanta. Każdy odpowiedzialny biegacz inwestuje w profesjonalne akcesoria do biegania i dba o swoje bezpieczeństwo.

Masz w zwyczaju wczesnoporanne lub późnowieczorne przebieżki? Koniecznie zaopatrz się w odblaski do biegania. Zapewnią one widoczność na drodze, gdy będzie ona bardzo ograniczona, także w dzień jesienną i zimową porą. Odblaskowe akcesoria dla biegaczy znajdziesz w każdym sklepie sportowym lub w internecie. Nie kosztują dużo, a mogą uratować Ci życie. Podpowiadamy, jakie odblaski do biegania wybrać, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas treningu na świeżym powietrzu.

Opaska do biegania

Jedną z najpopularniejszych form gadżetów odblaskowych jest odblaskowa samozaciskowa opaska do biegania. Wystarczy założyć ją na nadgarstek, ramię lub kostkę, a nasza obecność przy drodze każdemu kierowcy rzuci się w oczy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na stałe przymocować ją też do nerki, którą zawsze masz na sobie podczas biegu. Opaski odblaskowe występują w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy może wybrać taki, który najbardziej przypadnie mu do gustu.

Czapka z daszkiem do biegania

Czapka do biegania to obowiązkowy element stroju nie tylko podczas siarczystego mrozu. Powinna zagościć na Twojej głowie również wtedy, gdy jest wietrznie. Okazuje się, że silny wiatr w ciepły dzień może zaszkodzić zdrowiu bardziej, niż chłód w bezwietrzną pogodę. Brak czapki do biegania na głowie przy niesprzyjającej pogodzie może być przyczyną infekcji, przeziębienia a nawet zapalenia zatok.

Jaką czapkę do biegania wybrać, gdy nie jest aż tak zimno? Najlepsza będzie czapka z daszkiem do biegania, która będzie stanowić doskonałą osłonę dla uszu przed wiatrem i dla oczu przed słońcem. Można też upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i zaopatrzyć się w odblaskową czapkę, która zapewni nam widoczność podczas treningu. Przy okazji czapka odblaskowa w żywym kolorze będzie świetnym urozmaiceniem stroju do biegania.

Kamizelka odblaskowa do biegania

Dla osób, które chcą zyskać dodatkową ochronę przed zimnem i wiatrem doskonałym wyborem będzie kamizelka odblaskowa do biegania. Ciepła kamizelka z doskonałą wentylacją zapewni komfort, wygodę i bezpieczeństwo podczas treningu zimą, wczesną wiosną i późną jesienią. Niestety raczej nie sprawdzi się wtedy, gdy temperatura przekroczy 20 stopni Celsjusza – podczas upału może powodować dość duży dyskomfort.

Szelki odblaskowe do biegania

Kamizelka odblaskowa podczas biegania może nie sprawdzić się ze względu na fakt, że niezbyt dobrze odprowadza ciepło, za to szelki odblaskowe będą dla niej doskonałą alternatywą. Elementy odblaskowe dla pieszych i biegaczy, takie jak szelki, wbrew pozorom w żaden sposób nie ograniczają naszych ruchów, doskonale dopasowują się do ciała i wyraźnie zwiększają widoczność na drodze. Gadżety do biegania tego typu znajdziesz w sklepach z akcesoriami dla biegaczy.

Rękaw odblaskowy do biegania

Odblaskowa czapka do biegania lub opaska odblaskowa to zawsze strzał w dziesiątkę, ale jest coś, co zapewni nam jeszcze lepszą widoczność po zmroku. Mowa o odblaskowych rękawach do biegania. Można założyć go zarówno na rrękaw bluzy, jak i bezpośrednio na skórę.

Biegając wieczorem lub w nocy powinieneś mieć na sobie odblaski dla biegaczy. W tej roli dobrze sprawdzi się odblaskowa opaska na ramię do biegania, czapka z daszkiem odblaskowa, a na chłodniejsze dni odblaskowa kamizelka. Nieważne jaki element odblaskowy wybierzesz, pozwoli Ci on uniknąć mandatu i co najważniejsze, zachować życie i zdrowie.