5 prezentów dla motocyklisty!

Kategoria: Blog

Zakup prezentu dla bliskiej osoby, której największa życiowa pasja jest dla nas absolutnie obca, jest dość trudnym zadaniem. Chcąc kupić prezent dla motocyklisty trzeba zastanowić się, jaki gadżet mógłby przydać mu się w codziennym życiu, uprzyjemnić jazdę lub sprawić, że będzie on bezpieczniejszy na drodze. Przygotowaliśmy krótki poradnik dla tych, którzy nie wiedzą, jaki prezent sprawić miłośnikowi jazdy na motocyklu.

Motocykliści najczęściej sami robią sobie prezenty, gdyż zazwyczaj sami najlepiej wiedzą, co tak naprawdę przyda im się podczas jazdy i co sprawi im największą radość. Czasem zdarza się, że bliscy amatora jazdy na jednośladzie chcą zrobić mu niespodziankę, wręczając mu mały drobiazg nawiązujący do jego pasji. Przedstawiamy akcesoria dla motocyklisty, które zawsze będą trafionym prezentem, bez względu na okazję.

Szelki odblaskowe dla motocyklistów

Bliscy motocyklisty zwykle truchleją o jego życie i zdrowie. Urodziny, imieniny lub święta to dobra okazja, aby sprawić mu prezent, który zwiększy jego bezpieczeństwo w podróży. Trafionym prezentem będą odblaski na motor. Choć motocykliści nie mają prawnego obowiązku posiadania przy sobie odblaskowych elementów, nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć odblaskowy gadżet i zwiększyć swoją widoczność na drodze. W tej roli świetnie sprawdzą się szelki odblaskowe, które w żaden sposób nie ograniczają ruchów, nie powodują dyskomfortu i nie zmieniają pozycji podczas jazdy. Założone pozostają w tym samym miejscu przez cały czas. Szelki odblaskowe dla motocyklistów znajdziesz w sklepie z akcesoriami dla amatorów jazdy na motorze lub w internecie.

Odzież motocyklowa

Kurtka motocyklowa albo spodnie na motor to też strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o prezent dla motocyklisty.  To jeszcze lepszy wybór wtedy, gdy wiemy, że osoba, którą chcemy obdarować nie posiada odzieży przeznaczonej na motocykl. Jest jednak pewien haczyk – musimy znać dokładny rozmiar obdarowywanej osoby. Wybierając odzież motocyklową warto pamiętać, że ma być ona nie tylko ładna i wygodna, ale przede wszystkim ma stanowić zabezpieczenie poszczególnych elementów ciała kierującego motorem.

Uchwyt na telefon

Motocyklista na czas jazdy może schować telefon do kieszeni w spodniach, w plecaku lub w nerce. Ale co wtedy, gdy nie zna trasy i potrzebuje, by do punktu docelowego doprowadziła go nawigacja? Nie może przecież prowadzić motocyklu trzymając telefon w dłoni. Wtedy z pomocą przychodzi uchwyt na telefon. Akcesoria motocyklowe tego typu zawsze się przydają. Zamontowany na kierownicy smartfon stanie się nieodłącznym towarzyszem każdego wyjazdu, pełniąc rolę nie tylko telefonu i nawigacji, ale też źródła muzyki.

Pokrowiec na motocykl

Jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów motocyklowych jest pokrowiec. Jak powszechnie wiadomo, jednoślady z racji swojej budowy są bardzo narażone na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, pyłu czy kurzu. Długotrwały brak odpowiedniego zabezpieczenia pojazdu może sprawić, że straci on atrakcyjny wygląd, co więcej, ucierpieć na tym może też jego stan techniczny. Kupując pokrowiec na motocykl musisz znać model i rocznik pojazdu.

Zestaw narzędzi

Motocykliści chuchają i dmuchają na swoje cacka, jednak nawet najbardziej zadbanym motocyklom przytrafiają się awarie. Mając przy sobie odpowiednie narzędzia usunięcie drobnej usterki zajmie krótką chwilę. Wiesz, że obdarowywana osoba nie posiada narzędzi do naprawy motocyklu? Spraw jej taki komplet, a przekonasz się, że będzie Ci za to bardzo wdzięczna.

 

Pokrowiec na motocykl lub zestaw narzędzi może okazać się zbędny, gdy motocyklista jest już w ich posiadaniu. Za to szelki odblaskowe motocyklowe oraz każde inne odblaski dla motocyklistów zawsze będą trafionym prezentem. Kamizelki odblaskowe przydadzą się, gdy pojazd ulegnie awarii, a odblaskowa smycz nie tylko zwiększy bezpieczeństwo na drodze, ale też pozwoli uniknąć utraty kluczy lub telefonu.