5 odblasków dla rowerzysty, które trzeba mieć!

Kategoria: Blog

Każdy miłośnik rowerowych eskapad powinien mieć świadomość tego, jak dużą rolę odgrywa bezpieczeństwo na drodze. Rowerzyści mają prawny obowiązek posiadać sprawne lampki rowerowe (przednie i tylne), a za ich brak mogą zostać ukarani mandatem. Warto jednak oprócz lampek zaopatrzyć się też w inne gadżety, które poprawią widoczność, zwłaszcza w niesprzyjających warunkach pogodowych.

 

Przepisy dotyczące rowerów mówią, że obowiązkowym wyposażeniem każdego rowerzysty są działające lampki rowerowe. Istnieje też wzmianka o tym, że jeżdżący po zmroku poza terenem zabudowanym powinni mieć założone w widocznym miejscu elementy odblaskowe. Odblaski na rower mogą mieć rozmaitą formę. Przedstawiamy 5 propozycji odblaskowych gadżetów, które powinien mieć w swojej kolekcji każdy rowerzysta.

 

Rękawy odblaskowe na rower

Dobra widoczność jadącego po zmroku rowerzysty może uchronić go przed wypadkiem, a w konsekwencji utratą życia lub zdrowia. Pomoże ją zapewnić rękaw odblaskowy na rower. Założony na rękę uzupełnia działanie świateł jednocześnie sprawiając, że rower jest widoczny nie tylko z przodu i tyłu, ale też z boku. Rękaw to bardzo praktyczny odblask na rower, który sprawdza się w każdych warunkach pogodowych. Warto go mieć.

Załóż szelki odblaskowe i bądź widoczny na drodze

Jednym z najpopularniejszych gadżetów odblaskowych, po jaki sięgają rowerzyści, są szelki odblaskowe na rower. Latem są one świetną alternatywą dla kamizelek, które powodują, że człowiek się dodatkowo poci, przez co jazda na rowerze nie jest już tak komfortowa. Szelki odblaskowe dla rowerzystów łatwo się zakłada, nie krępują ruchów i są bardzo wygodne, nic więc dziwnego, że przypadły do gustu miłośnikom jazdy na jednośladzie.

Kamizelka odblaskowa – warto ją mieć

Kamizelka odblaskowa przydaje się nie tylko w samochodzie, lecz sprawdza się też na rowerze. Dzięki kamizelce rowerzysta o każdej porze dnia jest dobrze widoczny na drodze. Co więcej, kamizelka odblaskowa dla dorosłych to na tyle uniwersalny gadżet, że można ubierać ją nie tylko na rower, ale też na spacer po zmroku czy nocną przebieżkę. Niektórym kamizelki odblaskowe mogą sprawiać dyskomfort podczas uprawiania aktywności fizycznej, co nie oznacza, że gadżet wtedy staje się bezużyteczny. W takiej sytuacji kamizelkę można zapakować do bagażnika lub samochodowego schowka i sięgnąć po nią w razie awarii, by ostrzec innych kierowców przed niebezpieczeństwem.

Odblaski dla rowerzysty – opaska odblaskowa

Oczekujesz, że odblaskowy gadżet będzie mały, poręczny i w każdej chwili będzie można zdjąć go i schować do kieszeni? Twoje oczekiwania spełni samozaciskowa opaska odblaskowa. Jest to najbardziej uniwersalny odblask, który nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu można nosić go w torebce lub plecaku i mieć zawsze przy sobie. Jest lekka, dlatego po założeniu na ramię w ogóle nie czuć, że ma się ją na sobie, a przy tym bardzo tania, bo kupić ją można już za kilka złotych.

Odblaski na rower dla dzieci

W trosce o bezpieczeństwo swojej pociechy warto zamontować na jej rowerku naklejki odblaskowe. Naklejki na rower dziecięcy doskonale spełnią swoją rolę, jednocześnie sprawiając, że maluch chętniej będzie na niego wsiadał. Dziecku do gustu przypadną też odblaski na rower takie jak koraliki na szprychy. Po zakończeniu wycieczki rowerowej bezpieczeństwo zapewni kamizelka odblaskowa na rower.

 

Odblaskowe gadżety takie jak kamizelki, opaski, breloki czy szelki dobrze się sprawdzają, ale łatwo zapomnieć zabrać je ze sobą. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup odzieży z odblaskowymi elementami, bez której z domu nie wyjdziesz. W sklepach z ciuchami na rower znaleźć można koszulki i leginsy zaopatrzone w odbijające światło wstawki. Bezpieczeństwo na drodze zapewni też odblaskowa czapka.

 

 

[ZDJĘCIE] https://stock.adobe.com/images/road-biking-night/122296414