6 gadżetów odblaskowych dla przedszkolaków – wyposaż w nie swoje przedszkole!

Kategoria: Blog

Choć noszenie gadżetów odblaskowych po zmroku w terenie niezabudowanym jest w Polsce obowiązkowe od 2015 roku, to nadal wiele osób nie stosuje się do tych przepisów. Takie zachowanie grozi oczywiście mandatem – jednak istotniejsze jest to, że powoduje poważne zagrożenia na drodze. Warto więc już od najmłodszych lat przyswajać fakt, że w pewnych sytuacjach noszenie odblasków jest obowiązkowe lub po prostu rozsądne. W jakie odblaski warto wyposażyć przedszkole, by przekonać do nich dzieci? Oto 6 naszych propozycji.

Kamizelki odblaskowe dla dzieci

Najbardziej efektywnym rozwiązaniem wśród odblasków dla najmłodszych są oczywiście kamizelki odblaskowe dla dzieci. Mają one największą powierzchnię odblaskową, dlatego kierowcom jest dużo łatwiej je dostrzec. Aby przekonać dzieci do noszenia kamizelek, producenci stworzyli różnokolorowe modele z zabawnymi nadrukami. Warto wiedzieć, że nie wpływają one w żaden sposób na jakość kamizelki, która spełnia wszystkie europejskie normy (na temat norm dotyczących kamizelek napisaliśmy więcej tutaj).

Zawieszki odblaskowe

Dla dzieci, które nie są  jeszcze przekonane do kamizelek, pierwszym krokiem w kierunku przyzwyczajenia się do odblasków mogą być odblaskowe zawieszki. Te niewielkie elementy dostępne są w różnych kolorach i kształtach – np. wesołego misia czy chomika. Raz przyczepione do plecaka lub torby, nie zawadzają, a jednocześnie nie wymagają pamiętania o ich założeniu. Mamy więc pewność, że maluch, nosząc swój codzienny plecak, zawsze będzie miał przy sobie przynajmniej jeden odblaskowy gadżet.

Naklejki odblaskowe

Naklejki odblaskowe dla dzieci to jeden z tych gadżetów, którego zapas w przedszkolu zawsze warto przechowywać. Przydaje się na wszelkich wyjazdach czy wycieczkach, a także wtedy, kiedy rodzic, wychodząc z dzieckiem z budynku, zorientuje się, że nie posiada żadnego odblasku.  Przewidujący pracownicy przedszkola mogą go wówczas poratować właśnie naklejką – niedrogą, wygodną i możliwą do przyklejenia na torbę czy też plecak. Takie naklejki to jeden z tych gadżetów, które świetnie sprawdzą się również jako odblaski na kurtki dla dzieci.

Chusty odblaskowe

Wśród odblasków dla dzieci dużym zainteresowaniem cieszą się również chusty odblaskowe. To propozycja zarówno na chłodniejsze dni (świetnie osłania szyję), jak i na lato (chroni głowę przed słońcem). Zarazem jest to jeden z bardziej lubianych przez pracowników przedszkola gadżetów, ponieważ jest dość duży i dostępny w różnych kolorach. Dzięki temu sprawdza się na wycieczkach, gdy opiekun łatwo może rozpoznać dzieci należące do jego grupy. (Więcej o tym, jak przygotować się do wycieczki szkolnej, napisaliśmy w tym artykule).

Czapki odblaskowe

Podobną funkcję do chust pełnią również odblaskowe czapki dla dzieci. Chronią głowę dziecka przed wiatrem i słońcem, a także pozwalają z daleka rozpoznać maluchy należące do jednej grupy wycieczkowej. Czapki z daszkiem to obowiązkowe wyposażenie na każdy wiosenny lub letni wyjazd. Te proponowane przez nas nie różnią się niczym poza odblaskową lamówką – są tak samo wygodne i wytrzymałe jak tradycyjne bejsbolówki.

Worki odblaskowe

Worki odblaskowe to bardzo modna propozycja. Dzieci lubią je nosić, bo są wygodne i można w nich zmieścić sporo rzeczy – są więc także użyteczne. Dostępne są w różnych kolorach (m.in. żółtym, różowym, zielonym czy granatowym(, więc każdy maluch może wybrać swój ulubiony odcień, co z pewnością zwiększy prawdopodobieństwo, że będzie taki worek nosił chętnie i regularnie.

Odblaski dla dzieci to niedrogie produkty, które jednak mają bardzo dużą wartość edukacyjną. Dzieci, przyzwyczajane od najmłodszych lat,  do noszenia ich ze sobą, chętniej będą ich używać w przyszłości, dbając o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich, a także innych osób poruszających się po drogach.