8 gadżetów odblaskowych, które spodobają się dzieciom.

Chcąc dbać o bezpieczeństwo naszych pociech, warto pamiętać o tym, by wyposażyć je w elementy odblaskowe. Dzieci, wracając ze szkoły do domu, często pokonują niemały odcinek drogi. Jakie gadżety odblaskowe kupić, aby dziecko nosiło je z przyjemnością?

Gadżet nr 1 – kamizelka odblaskowa

Posiada zdecydowanie sporo zalet – umieszczona jest na odpowiedniej wysokości i zajmuje największą powierzchnię ze wszystkich możliwych gadżetów odblaskowych dla dzieci, co poprawia widoczność osoby, która ją nosi. Kamizelki odblaskowe dla dzieci  występują w szerokiej gamie kolorów, co zwiększa ich atrakcyjność. Dodatkowo można stworzyć na niej własny nadruk, np. z imieniem dziecka, co z pewnością spodoba się maluchowi.

Gadżet nr 2 – Odblaskowe zawieszki

Dobry dodatek, który możemy doczepić do plecaka, to z pewnością odblaskowa zawieszka .

Zapewnia lepszą widoczność malucha z tyłu, kiedy ten ma na sobie plecak.

Gadżet nr 3 – Breloki i opaski

Podobne zastosowanie, co zawieszki, mają odblaskowe breloki do kluczy czy odblaskowe opaski – bez problemu można założyć je na rękę, zwiększając tym samym widoczność dziecka z boku. Ich kształty i wzory na pewno spodobają się maluchom.

Gadżet nr 4 – Naklejki odblaskowe

Dla dziecka zdecydowanie atrakcyjne wśród gadżetów odblaskowych będą naklejki odblaskowe. Możliwość przyklejenia ich w praktycznie każdym miejscu zwiększa atrakcyjność oraz daje dziecku możliwość decydowania o tym, gdzie taką naklejkę umieści.

Gadżet nr 5 – Chusty odblaskowe

Kolejny przydatny gadżet odblaskowy. Chusta jest dobrym wyborem z dwóch powodów: chroni dziecko zarówno przez niebezpieczeństwami na drodze, jak i przed zimnem.

Gadżet nr 6 – Worki odblaskowe

To najlepsza alternatywa dla zwykłego plecaka. Odblaskowy worek  nie tylko pomieści wszystko, co twojemu dziecku przyda się w szkole, ale także sprawi, że będzie ono bardziej widoczne. Więcej o workach napisaliśmy tutaj

Gadżet nr 7 – Czapki odblaskowe

Ich główną zaletą jest to, że umieszczone są najwyżej – sprawia to, że zapewniają jeszcze lepszą widoczność na drodze. Podobnie jak inne odblaski dla dzieci, występują w wielu kolorach oraz są praktyczne – można nosić je nawet w dzień i stanowią idealne nakrycie głowy dziecka.

Gadżet nr 8 – Maskotki odblaskowe

Sympatyczne pluszaki również występują w wersji odblaskowej. Jeżeli twoje dziecko nie jest w stanie przekonać się do breloków, opasek czy innych elementów odblaskowych, z pewnością spodoba mu się gadżet odblaskowy, jakim jest maskotka. Nie dość, że dziecko może się nimi bawić, to dodatkowo zapewniają mu one bezpieczeństwo w trakcie drogi, np. ze szkoły do domu.

Wybór odpowiednich odblasków jest bardzo istotny, dlatego warto już teraz o nich pomyśleć i wyposażyć w nie przede wszystkim dzieci!