Bieganie po zmroku – sprawdź, jak być widocznym na drodze

Ty lub Twoi bliscy lubicie biegać po ciemku – wcześnie rano lub późnymi wieczorami? To świetna pora na aktywność fizyczną, zwłaszcza latem. Temperatura powietrza jest wtedy najniższa. Zaś jesienią i zimą trudno biegać w innych warunkach ze względu na to, że ciemno jest przez większość doby. Obojętnie jednak z jakich powodów biegacie po zmroku – z wyboru czy z konieczności – warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Szczególnie ważne jest zapewnienie sobie odpowiedniej widoczności na drodze. Jak to zrobić? Możliwości jest co najmniej kilka.

 

Odzież odblaskowa – jaką wybrać?

Najprostszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w odzież odblaskową. Często ubrania dla biegaczy nie tylko gwarantują wysoki komfort w czasie wysiłku fizycznego, ale posiadają również elementy odblaskowe. Nie zawsze jednak jest ich wystarczająco dużo lub są mało widoczne. Dlatego warto zaopatrzyć się w dodatkowe odblaski, na przykład w kamizelkę odblaskową. Wskazówki co do zakupu tego produktu znajdziecie w innym wpisie na naszym blogu (http://blog.kamizelkiodblaskowe.com.pl/kosztuja-kamizelki-odblaskowe-niewielka-cena-bezpieczenstwo-drodze/). Bez problemu można nabyć wysokiej jakości i wygodną kamizelkę odblaskową zarówno dla osoby dorosłej, jak i dla  dziecka (https://kamizelkiodblaskowe.com.pl/pl/kamizelki-odblaskowe-dla-dzieci/672-1472-kamizelka-dla-rowerzystow-201r.html#/2-nadruk-bez_nadruku/6-rozmiar-l). Jej dużym plusem jest to, że umieszczona na tułowiu znajduje się w polu widzenia kierowców nadjeżdżających z różnych kierunków.

 

Inne gadżety odblaskowe – czy są potrzebne?

Oczywiście na rynku dostępne są również inne gadżety odblaskowe. Popularnością cieszą się chociażby niekrępujące ruchów opaski odblaskowe (https://kamizelkiodblaskowe.com.pl/89-opaski-odblaskowe-do-biegania) – na rzepy lub samozaciskowe. U nas znajdziesz tego typu odblaski dla biegaczy i innych sportowców w różnych kolorach i wymiarach, także z nadrukami. To tani sposób na zmniejszenie ryzyka ewentualnego wypadku czy umożliwienie szybkiego znalezienia przez innych osoby, która zasłabła w trakcie treningu czy doznała jakiegoś niespodziewanego uszczerbku na zdrowiu. Opaski odblaskowe nosi się na ramieniu lub wysoko na nogawce. Można założyć jedną lub też kilka. Powszechnie wiadomo, że odblaski siedmiokrotnie zwiększają widoczność na drodze. Jest to istotne szczególnie dla osób biegających rekreacyjnie czy zawodowo, które poruszają się szybko i nagle mogą zmienić kierunek ruchu. Z tego powodu odblaskom dla sportowców mówimy tak! Ciekawym rodzajem opasek odblaskowych są opaski z diodami LED, które nie tylko odbijają światło, ale również same świecą.

 

Oprócz tego do plecaków do biegania można przykleić naklejki odblaskowe lub przymocować do nich zawieszki odblaskowe. Poza tym popularnością cieszą się ostatnio plecaki typu worek (https://kamizelkiodblaskowe.com.pl/61-worki-odblaskowe-dla-dzieci) bardzo wygodne przy szybszym przemieszczaniu się.

 

Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w trakcie biegania nie musi więc być drogie, ani nie musi utrudniać nam wieczornego czy porannego treningu. Obojętnie, co wybierzemy – kamizelkę odblaskową, opaskę, odzież sportową z odblaskami czy inne odblaski dla biegaczy – zmniejszymy ryzyko potrącenia przez samochód czy zderzenia z innym biegającym lub z idącym pieszym, wcale  nie biegnąc przez to wolniej. Wśród wielu gadżetów do biegania odblaski wydają się niezbędne. Nie tylko wygodne buty i poręczne czasomierze należą bowiem do minimalnego wyposażenia biegacza, zwłaszcza tego, który upodobał sobie bieganie po zmroku. Warto przy tym wyzwolić się z przywiązania do czerni i ubrać się do biegania w jasne, intensywne kolory. W połączeniu z wyposażeniem w jeden czy w kilka odblasków strój taki pozwoli zachować nam komfort psychiczny związany z bezpieczeństwem na drodze. Tym samym – biegać będzie się nam po prostu lepiej. Bądźmy widoczni dzięki odblaskom!