Opaski LED – dlaczego warto je stosować?

Gadżety odblaskowe nie są zwykłymi gadżetami kupowanymi pod wpływem mody, ale niezbędnym wyposażeniem pieszych, którzy chcą bezpiecznie poruszać się po drodze. Dzięki zwiększeniu w ostatnich latach świadomości społecznej dotyczącej konieczności noszenia odblasków zmniejszyła się liczba wieczornych i nocnych wypadków z udziałem pieszych. Powstało też wiele interesujących modeli przedmiotów odblaskowych dla dzieci i dorosłych – od kamizelek, zawieszek, naklejek, plecaków, czapek po opaski odblaskowe. Wśród tych ostatnich szczególnie warte zastosowania są opaski LED. Dlaczego?

Czym wyróżnia się opaska LED spośród innych opasek odblaskowych?

Opaska odblaskowa LED jest stosunkowo nowym produktem, wyróżniającym się spośród tradycyjnych opasek odblaskowych. Jest wykonana inaczej niż pozostałe odblaski na ramiona czy nogi, które często zrobione są ze zwykłych materiałów (np. poliester) i wyposażone w pas odblaskowy  lub tak jak opaski samozaciskowe stanowią blaszkę zalaminowaną folią fluoroscencyjną. Opaska odblaskowa LED posiada diody LED i może być, tak jak w przypadku naszych produktów, wykonana z folii pryzmatycznej PCV . Dzięki diodom i temu materiałowi jest ona widoczna na drodze bardziej niż inne typy opasek. Nadaje się więc świetnie na wieczorne spacery czy bieganie, ale i na poruszanie się w trudnych warunkach pogodowych (deszcz, mgła). Nasz model opaski LED można ponadto idealnie dopasować do szerokości ramienia za pomocą rzepa. Jest wygodny w noszeniu, nie krępuje ruchów.

Co jeszcze przemawia za noszeniem opaski LED?

Opaski LED są lekkie i bardzo tanie, a zapewniają wysokie bezpieczeństwo na drodze. Migające światła LED skutecznie informują kierowców i innych uczestników ruchu drogowego o tym, że pieszy porusza się w mniejszej lub większej odległości od nich. Co więcej, materiał, z którego zostały wykonane, jest niezwykle wytrzymały i łatwy do utrzymania w czystości,  a więc opaski LED mogą służyć przez wiele lat. Można je nosić bezpośrednio na skórze lub na różnych ubraniach, także na kurtkach. Możliwość dopasowania opasek LED do wielu rodzajów odzieży jest z pewnością ich cennym atutem. Dzięki temu można je nosić cały czas, bez względu na porę roku.

 

A kto może zakładać opaskę LED? Chwalą ją sobie zarówno sportowcy, jak i osoby wykorzystujące odblaski do codziennego użytku. Są bowiem bardzo praktycznym gadżetem odblaskowym, także dla dzieci. To produkt unisex – przeznaczony jednocześnie dla mężczyzn i kobiet. Jeśli więc zależy ci na bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich w różnym wieku, nie musisz dłużej zastanawiać się nad kupnem i noszeniem opaski LED. Jest to bowiem tani przedmiot, który może uratować bezcenne życie lub zdrowie.

Opaska odblaskowa a bezpieczeństwo w ruchu drogowym

W odróżnieniu od zwykłych opasek odblaskowych, które nie świecą własnym światłem, opaska LED jest widoczna dla pojazdów, które nie mają swoich reflektorów lub akurat z nich nie korzystają. Zapewnia więc tym samym wysokie bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Warto przy tym pamiętać, że obowiązek noszenia odblasków po zmroku dotyczy dzisiaj już nie tylko dzieci do 15. roku życia, jak to było kiedyś, ale wszystkich pieszych poruszających się po ciemku po obszarze niezabudowanym. Radzimy też korzystać z nich w obszarze zabudowanym, ponieważ oświetlenie w miastach nie zawsze jest wystarczające. Dotyczy to zwłaszcza miejsc mniej uczęszczanych, lubianych przez biegaczy i spacerowiczów. Dlatego zakładanie opaski odblaskowej przed wieczornym wyjściem z domu oraz w czasie niepogody jest dobrym nawykiem, który warto sobie wyrobić. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach dotyczących noszenia odblasków, przeczytaj inny poświęcony temu zagadnieniu wpis na naszym blogu.