Brelok LED – gdzie się sprawdzi?

Breloczek z lampką LED. Mały, niepozorny, waży tyle, co nic i kosztuje grosze. Czy to tylko zbędny gadżet, który wrzucisz na dno szuflady i zapomnisz o jego istnieniu? Nie! Brelok ledowy potrafi naprawdę ułatwić życie. Przydaje się w codziennych sytuacjach – i to częściej, niż myślisz. Poniżej znajdziesz dziesięć najczęstszych sytuacji, w których ledowa lampka okazuje się być na wagę złota.

 

  1. Jako breloczek do kluczy. Mała lampka LED przyczepiona do kluczy od mieszkania, to gwarancja, że zawsze będziesz mieć ją przy sobie. Dzięki temu nie tylko trafisz kluczem do zamka, gdy na korytarzu zgaśnie światło, ale też oświetlisz rozkład jazdy na przystanku lub wykorzystasz zamiast odblasku, jeśli znajdziesz się wieczorem na nieoświetlonym terenie.

 

  1. Jako zawieszka na psiej obroży. Ponieważ psy są znacznie mniejsze od ludzi, pies idący drogą bardzo długo znajduje się poniżej granicy pola widzenia kierowców. Dlatego też, warto zadbać, by kierowca dostrzegł czworonoga tak szybko, jak to możliwe. Lekka lampka przyczepiona do obroży to gwarancja, że pies zostanie zauważony gdy tylko znajdzie się w polu widzenia osoby siedzącej w samochodzie. O innych gadżetach, które możesz wykorzystać, by zadbać o bezpieczeństwo swojego psa, przeczytasz tutaj .

 

  1. Przy kluczykach samochodowych. Ile razy zdarzało Ci się szukać czegoś w zakamarkach samochodu, pod fotelem lub pod pedałami? Po zmroku upuszczone drobiazgi stają się kompletnie niewidoczne. Mała lampka przyczepiona do kluczyków rozwiąże ten problem.

 

  1. Przy tornistrze dziecka. Świecące gadżety są dziś bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży. Taki gadżet z pewnością spodoba się dziecku, które chętnie przypnie go do plecaka, i jeszcze chętniej będzie go zapalać. O tym, jak przekonać dziecko do noszenia odblasków  przeczytasz w osobnym wpisie na naszym blogu.

 

  1. W szafce przy łóżku. Jeśli zdarza ci się szukać po ciemku na przykład tabletek na ból głowy lub wstajesz wcześnie rano i nie chcesz budzić domowników szykując się do wyjścia, włóż lampkę LED do górnej szuflady szafki nocnej. Lampka oświetli wnętrze szuflady, nie zmieniając drastycznie ilości światła w pokoju.

 

  1. Przy rowerze. Breloki led co prawda nie należą do obowiązkowego wyposażenia rowerów , ale mogą tylko pomóc. Jeśli zajdzie potrzeba, możesz użyć takiej lampki do oświetlenia zawartości torby czy plecaka, oświetlenia zamku szyfrowego przy obejmie, czy łańcucha, jeśli pechowo spadnie, gdy jesteś na trasie.

 

  1. Szuflada w kuchni. Kiedyś wszyscy mieliśmy w domu świeczki i latarki. Dziś już prawie zapomnieliśmy o przerwach w dopływie prądu i tym samym jesteśmy na nie kompletnie nieprzygotowani, jeśli już się zdarzą. Tania, niewielka lampka może znaleźć swoje stałe miejsce w szufladzie na sztućce. W razie czego posłuży do poszukiwań większych źródeł światła.

 

  1. Wieczorny spacer. Niezależnie od tego, czy mówimy o randce, czy o szybkim marszu dla zdrowia, wieczorny spacer zawsze jest doskonałym pomysłem. Niestety, czasem wystarczy, że telefon lub chusteczka spadnie nam na trawnik, a po ciemku szukamy ich kilkanaście minut. Lampka w kieszeni bardzo się wówczas przydaje.

 

  1. Przy kluczach do piwnicy. Nawet, jeśli w korytarzu piwnicy działa światło, wnętrza komórek lokatorskich rzadko są dobrze oświetlone. Brelok z latarką LED przyda się, kiedy będziesz poszukiwał na przykład właściwego słoika z przetworami.

 

  1. W skrzynce z narzędziami. Do skrzynki zawierającej śrubokręty i klucze francuskie warto dorzucić małą latarkę ledową. Dzięki temu będzie pod ręką, gdy będzie trzeba dokręcić śrubę w zacienionym zakamarku mieszkania.

 

Poniższe przykłady to tylko niewielka część codziennych sytuacji w których sprawdzi się niepozorny breloczek z lampką LED . Ten skromny gadżet jest uniwersalnym prezentem, który przyda się wszystkim, każdemu w innych okolicznościach.