Gadżety reklamowe ekologiczne – wykorzystaj najnowszy trend na bycie eko!

Świadomość na temat ekologii to obecnie jeden z najważniejszych tematów dla ludzi na całym świecie. Dużo mówi się o tym, że zmiana codziennych przyzwyczajeń może przyczynić się do poprawy warunków klimatycznych. Ty i Twoja firma również. Wystarczy, że zamiast plastikowych drobiazgów dla klientów wybierzesz ekologiczne gadżety.

Troszczyć się o planetę można na różne sposoby. Ty jako przedsiębiorca także możesz o nią zadbać. Postaw na ekologiczne gadżety reklamowe a przekonasz się, że Twoi klienci to docenią. Pokazując współpracownikom i kontrahentom, jak ważne jest dla Ciebie środowisko, skutecznie wkupisz się w ich łaski, a przy okazji zbudujesz pozytywny wizerunek firmy.

Dlaczego gadżety ekologiczne to dobry pomysł na reklamę?

Stan środowiska naturalnego stale się pogarsza, niestety człowiek w dużej mierze się do tego przyczynia. Wycinamy lasy, zapominając o tym, że drzewa nie tylko pochłaniają dwutlenek węgla z atmosfery, ale są również największym producentem niezbędnego do życia tlenu. Ale to nie wszystko. Zanieczyszczamy powietrze, zaśmiecamy świat. By zapobiec zmianom klimatycznym i ochronić zagrożoną wyginięciem faunę i florę, musimy zacząć dbać o środowisko. Dlatego coraz więcej ludzi zaczyna bardziej świadomie robić zakupy czy segregować śmieci. Obdarowując swoich klientów eko gadżetem, dasz im do zrozumienia, że Tobie również życie przyszłych pokoleń nie jest obojętne, a to zaprocentuje.

Jakie cechy powinny mieć reklamowe eko gadżety?

Przede wszystkim muszą być przyjazne środowisku, co jest raczej oczywiste. W miarę możliwości powinny być uniwersalne, tak aby trafiły w gusta osób w każdym wieku, zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Nie podlega wątpliwości, że eko gadżet musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będzie mógł służyć jak najdłużej. A jeśli już przestanie być obdarowanemu przydatny, powinna istnieć możliwość jego utylizacji.

Gadżety reklamowe ekologiczne – jakie wybrać?

Zgodnie z tym, co zostało wyżej napisane, idealnym ekologicznym gadżetem będzie torba eko na zakupy. Ale nie pierwsza lepsza, lecz wykonana z wysokiej jakości materiałów. W sprzedaży znaleźć można bogaty wybór toreb ekologicznych – mniejszych i większych, z dłuższymi i krótszymi uszami. Postaw na optymalny rozmiar, z którego może nie każdy, ale przynajmniej większość klientów będzie zadowolona. Jeśli chodzi o uszy, powinny być one na tyle długie, aby torbę można było wygodnie nieść zarówno w ręce, jak i na ramieniu. Najlepiej, by kolor takiej reklamowej torby był uniwersalny. Dobrym wyborem będzie biały, czarny, beżowy lub szary.

Wiele firm rozdaje swoim klientom plastikowe długopisy, które jak nietrudno się domyślić, zbyt przyjazne środowisku nie są. Idealną dla nich alternatywą są ołówki reklamowe wykonane z drewna. Sprawdzają się tak samo dobrze, jak ołówki z innych materiałów, a dużo łatwiej je zutylizować. Poza tym ołówków jak długopisów – nigdy za wiele, więc każdy obdarowany prędzej czy później uczyni z takiego prezentu pożytek.

Komu przyda się ekologiczna torba na zakupy?

Podobnie jak ołówek – każdemu. Uczniowie będą mogli zapakować do niej strój na zajęcia sportowe, buty na zmianę lub farby i pędzle na plastykę. Studentom przyda się do noszenia laptopa, książek z biblioteki i tony kserówek. Cała reszta z pewnością będzie wykorzystywać eko torbę do noszenia zakupów spożywczych i nie tylko.

 

Podsumowując, bawełniana torba jako gadżet reklamowy ma bardzo wiele zalet. Jest przyjazna środowisku, uniwersalna i praktyczna. Złożona nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu można mieć ją zawsze przy sobie. Solidna eko torba z powodzeniem zastąpi foliówki i nie tylko ograniczy produkcję plastikowych śmieci, ale przy okazji pozwoli nieco zaoszczędzić.