Kamizelka odblaskowa dla dziecka – pomyśl o niej w roku szkolnym!

Kategoria: Blog

Nowy rok szkolny to oczywiście odpowiednio zaplanowane zakupy – książki, zeszyty, tornister, woreczek i strój na zajęcia wychowania fizycznego i wiele, wiele innych. Wśród tych oczywistych przedmiotów powinien jednakże znaleźć się jeszcze jeden element – kamizelka odblaskowa. Dla dziecka to bezpieczna droga do i ze szkoły, a dla Ciebie jako rodzica – spokój ducha. Dlaczego kamizelka odblaskowa dla dzieci to dobry pomysł, jak możesz ją ulepszyć i do czego wykorzystać? Przeczytaj nasz tekst!

Kamizelka odblaskowa dla dziecka – dlaczego to dobry pomysł?

Kamizelka odblaskowa – dla dzieci przedszkolnych oraz w wieku szkolnym – powinna stanowić właściwie obowiązkowy element każdej wyprawki. Jako przedmiot absolutnie nienadwyrężający domowego budżetu (cena kamizelki odblaskowej dla dzieci to zaledwie kilka/kilkanaście złotych), niesie ze sobą właściwie same korzyści. Nieważne, czy twoje dziecko chodzi do szkoły na pieszo, jeździ szkolnym autobusem czy tramwajem, czy jest wożone przez Ciebie samochodem – kamizelka odblaskowa zapewni mu widoczność w każdej sytuacji. Czy to szarym, jesiennym porankiem, czy zimowym, ciemnym popołudniem, czy też w absolutnie jasny dzień – kamizelka odblaskowa zawsze zwiększa widoczność, zwraca uwagę i sprawia, że innym osobom łatwiej nam zapamiętać, że dziecko było w danym miejscu.

Kamizelka odblaskowa w szkole na co dzień i na wyjazd

Kamizelka odblaskowa dla dziecka przyda się nie tylko na codzienne wyprawy do szkoły, ale może okazać się ogromną pomocą podczas wycieczki szkolnej. Kiedy opiekun grupy musi zapanować nad gromadą energetycznych, ciekawskich szkrabów, nietrudno o nieszczęście. Dziecko może nieświadomie odłączyć się od grupy albo zostać od niej odciągnięte. Jaskrawożółta, pomarańczowa czy czerwona kamizelka pozwoli szybko wypatrzeć dziecko wśród tłumu i ponownie doprowadzić do grupy, nim zdąży się coś złego. Kamizelka odblaskowa dla przedszkolaka czy ucznia to nie tylko większa pewność dla rodzica, że wszystko będzie w porządku, ale także ogromne ułatwienie dla opiekuna grupy.

Kamizelka odblaskowa dla dziecka z własnym nadrukiem? Czemu nie!

Możemy pójść krok dalej i spersonalizować naszą kamizelkę odblaskową tak, aby nie tylko zapewniała naszemu dziecku widoczność na drodze, ale również stanowiła praktyczny gadżet, który pomoże w sytuacji kryzysowej, jak zaginięcie dziecka. Może zdarzyć się, że maluch pomyli przystanki, zainteresowany piskiem lub kotkiem oddali się od znanej mu trasy albo po prostu znajdzie się w miejscu, którego nie zna i z którego nie potrafi wrócić do bezpiecznego miejsca. W takim wypadku kamizelka odblaskowa z indywidualnym nadrukiem stanowiącym imię i nazwisko dziecka i kontakt do rodziców albo adres domu może okazać się nieocenioną pomocą. Nadruk nie musi być duży, może znajdować się chociażby na piersi dziecka. Cena kamizelki odblaskowej dla dzieci z takim nadrukiem będzie naprawdę niewielka, a korzyści z niej płynące – bezcenne.

 

Kamizelka odblaskowa dla przedszkolaka czy ucznia może spotkać się z, początkową przynajmniej, niechęcią malucha. Rzeczywiście, kamizelka odblaskowa to prosty dodatek bez ozdób. Zasłania ulubioną kurtkę albo bluzę dziecka, nie ma na sobie wizerunku ulubionego superbohatera i jest tylko w jednym kolorze! Dlatego też w naszym sklepie znajdziesz kamizelki odblaskowe dla dzieci w różnych kolorach (niebieskim, zielonym, różowym, żółtym) i z ciekawymi, zabawnymi nadrukami, które z pewnością przypadną do gustu każdemu maluchowi – czy będzie to słodka panda, piękna księżniczka czy wyścigowe auto.

Jak nie kamizelka odblaskowa, to co? Nasze alternatywy

Nie każde dziecko z wielką chęcią ubierze kamizelkę odblaskową, dlatego też możesz skorzystać również z pewnych alternatywnych rozwiązań. Równie dobrą widoczność i bezpieczeństwo zapewni twojemu dziecku chociażby worek odblaskowy lub zawiązywana pod szyją chusta. Możesz zdecydować się także na przyczepiony do plecaka i kurtki kolorowy odblask, jednakże to rozwiązanie najlepiej sprawdza się z przedmiotami o większej powierzchni odbijającej światło, jak kamizelka, worek czy chusta właśnie.