Kamizelki odblaskowe, breloki, rękawy odblaskowe – bądź widoczny podczas spaceru

Kategoria: Blog

Nadciąga jesień, a wraz z nią coraz szybciej zapada zmrok. Czas wyjąć z szafy swetry, kurtki i zimowe płaszcze. Lato było w tym roku długie i niezwykle udane, w związku z tym wielu ludziom z trudnością przychodzi zmiana nawyków. Tymczasem czas najwyższy przypomnieć sobie nie tylko o szalikach i nausznikach, ale też o odblaskach.

Czemu warto nosić odblaski?

O tym, co dają odblaski, pisaliśmy wielokrotnie. Przypomnijmy, że pieszy, który bez odblasków widoczny jest z odległości 30 metrów, dzięki nim staje się widoczny już z odległości 150 metrów. Jednak odblaski zwiększają naszą widoczność nie tylko w niemal całkowitej ciemności. Nawet jeśli na co dzień poruszasz się po mieście, z pewnością zdarzają się sytuacje, w których gadżety odblaskowe znacząco zwiększają twoje poczucie bezpieczeństwa. Na parkingu przy centrum handlowym, na drogach osiedlowych czy też w parku, po którym jeżdżą rowerzyści – wszędzie tam warto stosować zasadę ograniczonego zaufania i być jak najlepiej widocznym.

Najlepsze gadżety odblaskowe – nasze propozycje

Na pytanie, kiedy trzeba nosić odblaski, nie ma prostej odpowiedzi – osoba w nie wyposażona zawsze będzie lepiej widoczna. Nie czekaj, aż o konieczności zachowania bezpieczeństwa na drodze przypomną ci nieprzyjemne zdarzenia drogowe i już dziś zaopatrz się w odpowiednie odblaskowe elementy. Czasem wystarczy, że wyjmiesz z szafy gadżety zakupione w zeszłym roku. Jeśli jednak nie masz pod ręką wygodnych odblaskowych gadżetów zerknij na naszą listę, a z pewnością wybierzesz coś dla siebie.

Kamizelka odblaskowa

Najbardziej klasycznym i niezwykle popularnym gadżetem odblaskowym jest oczywiście kamizelka odblaskowa. Duża powierzchnia kamizelki sprawia, że niezwykle skutecznie spełnia swoja funkcje i jest widoczna z naprawdę daleka. Niemniej, ten sam fakt czyni ją nie do końca praktyczną i przez to rzadko wybieraną przez zwykłych spacerowiczów. Łatwo też o niej zapomnieć, ponieważ jest duża i trudno mieć ją przy sobie cały czas.

Breloczek odblaskowy

Nie zawsze pamiętamy o zabraniu ze sobą kamizelki. Wtedy zadbaj także o inne elementy – minimalny warunek bezpieczeństwa to breloczek odblaskowy, który zawsze będzie razem z kluczami. Jeśli niespodziewanie znajdziesz się na nieoświetlonej drodze, po prostu wyjmij go i przyczep do ramienia torebki, do kieszeni kurtki czy też do paska. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór breloków odblaskowych o różnych kształtach oraz kolorach – ponieważ odblaskowe kolory to nie tylko żółty, ale również pomarańczowy czy czerwony. Ciekawe kształty czynią z zawieszek i breloczków idealne gadżety dla dzieci. Będą znakomitym wstępem do nauki dziecka bezpieczeństwa na drodze.

Rękaw odblaskowy

Rękaw odblaskowy to szeroki, wykonany z odblaskowego materiału pas zapinany na rzepy, który możesz założyć na ramę roweru lub na dowolne inne miejsce. Sprawdzi się na ramieniu torebki czy plecaka. Rękawy odblaskowe mają szerokość około 10 cm, dzięki czemu są świetnie widoczne z dużej odległości.

Najskuteczniejsze odblaski to takie, które mamy ze sobą, a nie w szufladzie w domu. Kierując się tą zasadą, wybierz takie gadżety odblaskowe, które będą ci się podobać i które zwyczajnie polubisz, dzięki czemu łatwiej będzie ci o nich pamiętać.