Naklejka odblaskowa – 8 miejsc, gdzie warto ją przykleić

Naklejki odblaskowe to gadżet mało znany, a przy tym niedoceniany. Zupełnie niesłusznie! To bardzo pożyteczny dodatek, który przydaje się w sytuacjach, o których nawet nie pomyślałeś. Oto kilka z nich.

 

1. Dziecięcy wózek

Naklejki odblaskowe możesz umieścić na dachu wózka – dzięki temu będzie on widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy kilka sekund wcześniej niż ty sam. Pamiętaj, że wózek kończy się na niższej wysokości niż osoba dorosła, co powoduje, że z pozycji kierującego samochodem staje się widoczny nieco później. Dlatego też, należy zadbać o to, by był zauważalny, gdy tylko znajdzie się w polu widzenia kierowcy.  Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule. [link: http://blog.kamizelkiodblaskowe.com.pl/nosic-odblaski-oto-dziewiec-zasad-ktorymi-powinienes-sie-kierowac]

 

2. Samochód

Naklejka odblaskowa na samochodzie nie tylko może służyć do zakrycia odprysków lakieru, ale zwiększa widoczność naszego auta w nietypowych sytuacjach. Na przykład jeśli parkujemy na parkingu o nieregularnym kształcie, w nocy inni kierowcy mogą zahaczyć o nasz samochód. Jeśli zdarza ci się to notorycznie, naklej w strategicznych miejscach naklejki odblaskowe, by inni parkujący mieli szanse zauważyć twoje auto znacznie szybciej.

 

3. Rower

O tym, że warto zabezpieczyć swój jednoślad, pisaliśmy już wielokrotnie. Naklejki odblaskowe, dostępne w różnych kolorach i kształtach, pozwalają spersonalizować nasz rower, przy okazji czyniąc go bardziej widocznym dla innych użytkowników ruchu. Więcej na temat zabezpieczania roweru przeczytasz w tym artykule.

 

4. Motocykl

Choć motocykl jest popularnym środkiem transportu, w Polsce jest rzadziej spotykany niż samochód czy rower. Tym bardziej powinniśmy zadbać o jego dobrą widoczność. Ze względu na kształt motocykla, nie wszystkie gadżety odblaskowe można do niego przyczepić. Idealnym rozwiązaniem są więc naklejki odblaskowe, które warto umieścić na ramie, najlepiej po obu bokach pojazdu i z tyłu.

 

5. Kask

Zarówno rowerowy, jak i motocyklowy kask powinien być dobrze widoczny. Ogólna zasada noszenia odblasków mówi, że powinniśmy je nosić jak najwyżej. Najwyżej znajduje się oczywiście kask. Ponieważ osoba poruszająca się jednośladem znajduje się wyżej niż jej pojazd, jest szybciej zauważana z pozycji kierowcy. Nie powinniśmy o tym zapominać.

 

6. Czapki

Z tego samego powodu co kaski, czapki również często ozdabiane są naklejkami odblaskowymi, zwłaszcza jeśli mówimy na przykład o czapce biegacza, który trenuje po zmroku. O tym, w co jeszcze powinien wyposażyć się biegacz, przeczytasz tutaj.

 

7. Ulubiona kurtka do biegania lub kurtka trekingowa

Jeśli Twoje ulubione ubrania nie są wyposażone w odblaskowe elementy, ale sprawdzają się idealnie podczas preferowanych przez ciebie aktywności sportowych, nie musisz z nich rezygnować, by zadbać o swoje bezpieczeństwo. Ozdób je naklejkami w wybranym przez ciebie kolorze i kształcie.

 

8. Ubrania dziecięce

Naklejki odblaskowe , ze względu na ich atrakcyjny wygląd, zwykle przypadają do gustu dzieciom. Warto użyć ich do ozdobienia – i zarazem zabezpieczenia – dziecięcych ubrań i plecaków. Zaleca się użycie odblaskowej naklejki w kolorze kontrastującym do koloru powierzchni, na której zostanie umieszczony. Oznacza to, że jeśli tornister szkolny Twojego dziecka jest czerwony, należy wybrać na przykład srebrną naklejkę.

Ogromną zaletą naklejek odblaskowych jest to, że są ona łatwe w użyciu i niezwykle uniwersalne. Mają dobrą przyczepność i są odporne na deszcz, dzięki temu sprawdzą się na świeżym powietrzu. Masz inne pomysły, jak można ich użyć? Daj znać w komentarzu!