Naklejki odblaskowe – propozycja nie tylko dla rowerzystów!

Kategoria: Blog

Naklejki odblaskowe to niepozorny i łatwy w użytkowaniu gadżet, który ma realny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Naklejki wykonane ze specjalnej folii o dużej mocy odblaskowej sprawiają, że oklejony obiekt z daleka widoczny jest dla nadjeżdżających pojazdów. Folia, z której produkowane są naklejki, jest odporna na warunki atmosferyczne, a to znaczy, że nawet największy śnieg lub deszcz nie usuną z nich właściwości odbijających. Naklejki odblaskowe najczęściej bywają naklejane na rower, lecz ich potencjał jest znacznie większy. Z uwagi na elastyczność w dopasowywaniu się do kształtu, mogą być używane do oklejenia nawet nietypowych przedmiotów. Naklejki odblaskowe skutecznie poprawiają widoczność pieszych na drodze, ale i kierowcy pojazdów powinni być świadomi, jak mogą je wykorzystać. Poczytaj, gdzie możesz umieścić samoprzylepne odblaski!

Naklejki na ubrania

Odzież to bardzo dobre miejsce do umieszczenia naklejki odblaskowej. Jeżeli Twoja kurtka do biegania lub codzienny płaszcz nie posiadają fabrycznych elementów odblaskowych, powinieneś sam się w nie wyposażyć. Naklejki odblaskowe dobrze trzymają się odzieży, ale gdy zechcesz z nich zrezygnować, to łatwo je odkleisz. W sezonie letnim możesz umieścić je na bluzkach i koszulach, w których poruszasz się po drodze. Z uwagi na mnogość dostępnych kształtów i kolorów, z pewnością znajdziesz model idealny dla siebie.

Bezpieczny wózek dziecięcy

Rodzice spacerujący z wózkiem dziecięcym często zapominają, że wózek jest niższy od dorosłego, a przez to później zauważalny przez kierowcę zbliżającego się samochodu. Dlatego każda młoda mama i każdy tata, oprócz umieszczenia odblasków na własnym ubraniu, powinni pamiętać o najmłodszym członku rodziny. Naklejka odblaskowa umieszczona na budce wózka lub spacerówki może uratować życie i zdrowie Twojej pociechy. Elegancko będzie wyglądała nieskomplikowana, okrągła naklejka .

Naklejki odblaskowe dla dzieci

Rodzice nie są w stanie przewidzieć wszystkich okoliczności, w których znajdzie się dziecko, dlatego ważne jest maksymalne zabezpieczenie przed wszelkimi sytuacjami, które mogą nieść przykre skutki. Na szczęście najmłodsi uwielbiają wszelkie naklejki i inne gadżety, które zdobią ich ubrania lub np. tornister. Odblask dla dzieci w kształcie duszka nie tylko spodoba się każdemu maluchowi, ale i poprawi jego bezpieczeństwo w drodze do przedszkola lub szkoły.

Dla kierowców samochodów

Kierowcy, jako czynni użytkownicy dróg, są w takim samym stopniu odpowiedzialni za bezpieczeństwo jak piesi. Naklejki odblaskowe umieszczone na samochodzie umożliwiają szybkie dostrzeżenie auta przez innych kierowców. Ponadto, odblask np. na zderzaku zakryje nieduże rysy i odpryski lakieru. Ci kierowcy, którzy poruszają się z przyczepami, nie powinni zapomnieć o umieszczeniu na przyczepie naklejki odblaskowej.

Dla motocyklistów

Od kilku lat na naszych drogach motocykli jest coraz więcej. Nierzadko pojawienie się na pasie tej zwinnej maszyny jest szybkie i niespodziewane. Dlatego motocykliści, w trosce o zdrowie własne i innych użytkowników drogi, powinni maksymalnie zadbać o swoją widoczność. Naklejki odblaskowe umieszczone na motocyklu, najlepiej przyklejone na tyle i po obu stronach pojazdu, znacznie poprawią bezpieczeństwo. Naklejki odblaskowe są także idealne na kask motocyklowy, który z uwagi na okrągły kształt jest trudny do oznakowania innymi elementami. Oczywiście – odblaski mogą być wykorzystywane także na każdy inny kask: rowerowy lub na rolki. Nastoletnim rowerzystom i rolkarzom na pewno przypadną do gustu śmieszne naklejki z uśmiechniętymi buźkami.

Niezależenie od miejsca umieszczenia, niewątpliwą zaletą naklejek odblaskowych jest ich łatwość przyklejenie oraz odklejenia. Po odklejeniu mogą zostać jedynie niewielkie ślady, które można zmyć wilgotną szmatką lub – w przypadku odzieży – zwykłym praniem. Naklejki to niewielkie i bardzo tanie gadżety, które dbają o bezpieczeństwo nasze, i naszych bliskich.