Odblaski – taniej w zestawie!

Kategoria: Blog

Ustawodawca – zdając sobie sprawę, jak duże znaczenie mają elementy odblaskowe dla bezpieczeństwa na drodze – przewiduje mandaty dla osób, które poruszają się po zmroku poza obszarem zabudowanym, nie posiadając odblasków. A i bez ingerencji prawa – każdy rozsądny człowiek ma świadomość, że brelok czy kamizelka odblaskowa skutecznie pomagają zapobiegać tragediom. W tym miejscu warto przypomnieć, że po zmroku osoba poruszająca się w ciemnym ubraniu widoczna jest dla kierowcy z odległości około 40 metrów. Element odblaskowy wydłuża ten dystans do 150 metrów, dając szansę wyhamowania czy wykonania innego manewru w celu uniknięcia wypadku. Oczywiście – kierowcy, jako czynni użytkownicy dróg, także odpowiedzialni są za bezpieczeństwo, dlatego wymyślono np. odblaski na zderzaki, dzięki którym pojazd jest z daleka widoczny. Często jeden element odblaskowy to za mało – np. pojedynczy odblask na plecaku sprawia, że jesteśmy widoczni jedynie od tyłu. Dlatego warto zaopatrzyć się w zestawy elementów odblaskowych – komplet dwóch lub trzech odblasków na ubrania zapewnia widoczność z przodu i z tyłu. Te tanie, nieuciążliwe w użytkowaniu gadżety mogą uratować życie i zdrowie nasze oraz naszych bliskich.

Zestaw odblaskowy dla dzieci, czyli o czym powinien pamiętać każdy rodzic

Co kilka dni dowiadujemy się z telewizji lub internetu o wypadkach drogowych, w których ucierpiały dzieci. Te najmłodsze jeszcze nie są świadome zagrożeń, które czyhają na ulicy, a starsze często są rozkojarzone – ze szkoły wracają poboczem grupami, wygłupiają się i zapominają, że obok jeżdżą samochody. W trosce o życie i zdrowie dzieci do sprzedaży wprowadzone zostały dostosowane rozmiarowo produkty, których zadaniem jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa na drodze, a wesołe i kolorowe wzory sprawiają, że maluchy chętnie z nich korzystają. Dla najmłodszych polecamy zestaw odblaskowy dla przedszkolaka , składający się z żółtego worka, breloczka oraz samozaciskowej opaski. Opaskę można umieścić na rękawie lub nogawce, a jej założenie jest na tyle proste, że trzy-, czterolatek powinien sobie sam poradzić. W przypadku przedszkolaków i młodszych dzieci umieszczenie na ubraniu kilku elementów odblaskowych jednocześnie jest ważne, ponieważ im niższe dziecko, tym trudniej dostrzec je na drodze. Starszym dzieciom proponujemy zestaw – zawieszka odblaskowa i naklejka sprawdzą się przytroczone do plecaka, a opaska umieszczona na rękawie kurtki, kształty misia i duszka spodobają się wszystkim dzieciakom. Zawieszki wykonane są ze specjalnej folii o dużej mocy odblaskowej, która daje gwarancję widoczności nawet po zmroku.

Bądź bezpieczny, uprawiając sport

Poranna jazda rowerem do pracy lub wieczorny jogging to nie tylko przyjemność, ale i ryzyko potrącenia przez samochód. Pomyśl, ile razy zdarzyło Ci się jechać poboczem drogi pomiędzy lasami, gdzie jest naprawdę ciemno i nietrudno o wypadek. Dlatego każdy, kto regularnie lub sporadycznie uprawia sport, powinien zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. Ich dużą zaletą jest to, że nie utrudniają treningu, a jednocześnie naprawdę podnoszą bezpieczeństwo. Amatorom jazdy jednośladami proponujemy zestaw odblaskowy dla rowerzysty , w skład którego wchodzi kamizelka odblaskowa i brelok pulsacyjny LED. Warto podkreślić, że kamizelka jest wygodna i nie krępuje ruchów, a pulsujące światło zawieszki bardzo podnosi widoczność na drodze. Prostym, ale praktycznym elementem wyposażenia każdego sportowca powinna być chusta odblaskowa. To niezwykle wielofunkcyjny wynalazek – można ją zawiązać pod szyją, na ręce, a uprawiający zimą jogging zasłaniają nią uszy i usta, dlatego jest to najpopularniejszy odblask do biegania. Chusty odblaskowe nadają się także dla dzieci – w cieplejszych miesiącach spełniają funkcję apaszki, a w czasie mrozów mogą być wiązane na grubym szaliku.