Odblaski dla psa – zapewnij bezpieczeństwo swojemu pupilowi!

Kategoria: Blog

Jeżeli traktujesz swojego psa jak członka rodziny, to postaraj się zapewnić mu bezpieczeństwo, jak na członka rodziny przystało. Mimo pochmurnych dni jesienią i zimą oraz szybko zapadającego zmroku, zwierzę musisz wyprowadzać na spacer – postaraj się, żeby zawsze wracało z Tobą ze spaceru szczęśliwe. Psy, szczególnie te małe, nocą są niemal niemożliwe do dostrzeżenia – kierowcy niejednokrotnie zauważają zwierzę, gdy nie ma już czasu na żadne manewry. Oprócz wypadków z udziałem samochodów i innych ciężkich pojazdów, dla niewielkich zwierząt śmiertelne może być zderzenie z rowerzystą, pędzącym po parku lub leśnej drodze. Nie powinieneś także w 100% ufać psu, nawet jeżeli zawsze był grzeczny – nie wiesz, czy np. nie wystraszy się wystrzału i nie wybiegnie na ulicę. W takiej sytuacji elementy odblaskowe, umieszczone na zwierzęciu, mogą uratować mu życie – kierowca odpowiednio wcześniej dostrzeże zwierzę i zdąży wyhamować. Ponadto odblaski dla psów sprawdzają się w przypadku niesfornych osobników, które lubią bawić się z właścicielem w chowanego i nie reagować na wołanie.

Odblaskowe gadżety dla psów

Coraz więcej sklepów internetowych oferuje odblaskowe akcesoria dla psów. Są to zarówno typowe, używane przez każdego właściciela psa przedmioty, jak i specjalne akcesoria, których główną funkcją jest odbijanie światła. Do grupy pierwszych przedmiotów zaliczamy obroże odblaskowe. To tradycyjne obroże z naklejonymi lub naszytymi odblaskowymi paskami, które poprawiają widoczność pupila wieczorem, nocą i w mgliste dni. Jeżeli posiadasz zwykłą, lecz sprawdzoną obrożę, której nie chcesz wymieniać na odblaskową, dobrym posunięciem będzie zakup zawieszki odblaskowej  dla psa. Te niewielkie i lekkie breloczki można w łatwy sposób przypiąć do każdej obroży. Zawieszki są niezwykle uniwersalne, nadają się dla psów i kotów. Dodatkową zaletą zawieszek jest możliwość dodania do nich dowolnego nadruku, np. numeru telefonu do właściciela zwierzęcia. Osoby, które lubią długie, nocne spacery z pupilem lub mieszkają przy wyjątkowo ruchliwej ulicy, powinny zastanowić się nad zakupem chusty odblaskowej dla psa. Chusty wykonane są ze specjalnej, odbijającej światło tkaniny, a ze względu na swoją dużą powierzchnię, nie sposób nie dostrzec ich nawet z dużej odległości. Chustę odblaskową  można zawiązać psu zamiast obroży lub jako dodatek do obroży. Największą wadą chust jest to, że nieprzyzwyczajone zwierzęta mogą próbować ją zdjąć z siebie, jednakże po kilkudniowym szkoleniu pies powinien się przyzwyczaić. Wśród odblaskowych akcesoriów, które oferuje nasz sklep internetowy, na dużą wagę zasługują naklejki. Dostępne w wielu rozmiarach i kształtach, pozwolą na oklejenie nimi wąskiej i szerszej obroży lub smyczy. Szczególnie polecamy je dla psów chodzących w szelkach, które obejmują boki i dużą część ciała pupila. Przyklejone wzdłuż szelek naklejki odblaskowe  zapewnią maksymalną widoczność zwierzęcia z każdej strony.

Czym się kierować, wybierając odblaski dla zwierzaka?

Kupując obrożę, chustę lub inne akcesorium odblaskowe dla zwierzaka, powinniśmy przede wszystkim brać pod uwagę praktyczność przedmiotu. Co z tego, jeżeli nam się coś podoba wizualnie, a nie będzie spełniało swojej funkcji lub będzie niewygodne dla psa? Niektórzy producenci oferują obroże lub inne akcesoria ze światełkami, które przypominają bardziej lampki choinkowe niż elementy, których głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa zwierzęciu. Duże, mrugające lampki mogą denerwować i oślepiać zwierzaka, a tym samym, zamiast zapobiegać tragedii, tylko się do niej przyczynić.