Odblaski na rower – 4 propozycje

Kategoria: Blog

Jazda na rowerze to świetny sposób na aktywne spędzenie czasu. Pozwala na zachowanie dobrej formy i sylwetki, a jednocześnie umożliwia szybkie i wygodne dostanie się do dowolnego miejsca. Osoby, które często jeżdżą rowerem po zmroku, powinny zaopatrzyć się w odblaski. Warto mieć świadomość, że kiedy jest ciemno, piesi i rowerzyści są niemal niewidoczni dla nadjeżdżających kierowców – odblaski to skuteczny sposób na zwiększenie ich widoczności, a tym samym na zapewnienie sobie bezpieczeństwa.

Rękawy odblaskowe na rower

Rękawy odblaskowe na rower to bardzo wygodny, a przy tym tani gadżet. Są łatwe w użyciu i niebywale komfortowe. Dzięki elastycznej formie założenie rękawów odblaskowych zajmuje zaledwie chwilę, a dzięki dużej powierzchni materiału fluorescencyjnego widoczność rowerzysty znacząco wzrasta. Taki gadżet to idealne rozwiązanie w miesiącach letnich, kiedy większość rowerzystów jeździ w zwiewnych ubraniach. Zimą rękawy mogą się nie sprawdzić, z uwagi na brak możliwości założenia ich na kurtkę.

Szelki odblaskowe na rower

Szelki odblaskowe na rower to kolejny wygodny gadżet, który w istotny sposób poprawi widoczność rowerzysty na drodze. Tego typu szelki odblaskowe są bardzo wygodne, a przy tym mogą stanowić alternatywę dla tradycyjnych szelek. Zapewniają one większą widoczność zarówno z przodu, jak i z tyłu, dzięki czemu rowerzysta będzie łatwiej zauważalny dla wszystkich kierowców.

Szelki odblaskowe to idealne rozwiązanie dla każdego. Można dowolnie regulować ich długość, dlatego nadają się zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Opaski także dostępne są w różnych kolorach, a niektóre firmy zajmują się tworzeniem na nich nadruków – na przykład reklamowych.

Kamizelki odblaskowe dla rowerzystów

Kamizelki odblaskowe to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na zwiększenie widoczności na drodze. Kupując tego typu gadżet, warto zwrócić uwagę na materiał wykonania – powinien być jak najwyższej jakości, tak aby był odporny na uszkodzenia, spowodowane warunkami atmosferycznymi lub częstym praniem. Dodatkowo paski fluorescencyjne powinny mieć minimum pięć centymetrów szerokości. Kamizelki odblaskowe dostępne są w różnych wzorach i kolorach, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Naklejki odblaskowe na rower

Naklejki odblaskowe na rower to kolejny, ciekawy gadżet dla rowerzystów. Są one bardzo proste i wygodne w użyciu, a jednocześnie tanie. Dzięki temu rowerzysta może zaopatrzyć się w sporą ilość naklejek i umieścić je w najważniejszych punktach na rowerze. Oprócz tego ma do dyspozycji naprawdę ogromną ilość różnego typu naklejek – od dziecięcych wzorów aż po nieco bardziej poważne odblaski.

 

Naklejki to świetne rozwiązanie dla dzieci, które jeżdżą na rowerze. Z uwagi na duży wybór wzorów naklejki odblaskowe dla dzieci z pewnością sprawią maluchom sporo frajdy i nie będą mogły doczekać się kolejnych kolorowych naklejek. Oczywiście im jest ich więcej, tym lepiej – warto umieszczać je w takich miejscach, aby rower był widoczny dla kierowców z każdej strony, a nie tylko z przodu i z tyłu.

Odblaski na rower – postaw na różnorodną ochronę

Co prawda jazda na rowerze to stosunkowo bezpieczny sport, jednak jeżdżenie po zmroku wiąże się ze zwiększonym ryzykiem. Warto zaopatrzyć się w różnego typu odblaski, aby zwiększyć swoją widoczność na drodze. Sprawdzą się przede wszystkim rękawy odblaskowe na rower, kamizelki odblaskowe, naklejki czy szelki. Dodatkowo warto kupić chustę odblaskową czy zawieszki – taka ilość odblasków sprawi, że rowerzysta będzie doskonale widoczny nawet w nocy na nieoświetlonej drodze. Oczywiście nie należy zapominać o sprawnym oświetleniu w rowerze, ponieważ ono także odgrywa znaczącą rolę pod względem widoczności. Niektóre rodzaje odblasków są bardzo uniwersalne, dzięki czemu przydadzą się nie tylko podczas jazdy na rowerze, ale też w trakcie spacerów czy innych typów aktywności.