Opaski odblaskowe- dobry sposób na bezpieczeństwo

Opaski – dobry sposób na bezpieczeństwo

 

Statystyki nieustannie udowadniają, jak ważną rolę w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze odgrywają elementy odblaskowe. Nie wszyscy pamiętają jednak też o przepisach, które weszły w życie 31 sierpnia 2014 roku – dotyczą one obowiązku każdego pieszego, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym. Taka osoba musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierowcy. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

 

Nie należy się jednak martwić – mamy bardzo duży wybór elementów odblaskowych, które sprawią, że będziemy widoczni nawet z odległości 200 – 300 metrów. To może uratować nasze życie, więc nie ignorujmy tej informacji.

opaski odblaskowe

Jednym z najpopularniejszych gadżetów odblaskowych są opaski. Dlaczego mają tylu zwolenników? Przede wszystkim można je w prosty sposób zamocować – mogą owinąć się wokół kostki, ramienia lub paska przy plecaku. Opaska na pewno się nie zsunie.

 

Właśnie dzięki tym właściwościom opaski odblaskowe bardzo często są wykorzystywane przez osoby uprawiające sport na świeżym powietrzu. Biegacze taką opaskę mogą owinąć wokół swojego ramienia, a rowerzyści do ramy swojego roweru. Miłą informacją dla estetów będzie, że opaski występują aż w dziewięciu kolorach. Można też na nich nadrukować dowolny napis.

 

Mamy też dla Was dobrą radę: jakkolwiek już jeden element odblaskowy znacznie poprawia Waszą widoczność po zmroku, istnieje pewna zasada, która daje stuprocentową gwarancję widoczności. Jeśli odblaski znajdą się na wysokości rąk, kolan i klatki piersiowej, każdy kierowca z pewnością  zorientuje się, że odblask od świateł jego samochodu dochodzi od osoby pieszej, a nie na przykład innych elementów na drodze.

 

W takim razie koniec wymówek – wszyscy zakładamy odblaskowe opaski!

Samozaciskowe opaski odblaskowe