Zawieszki odblaskowe – czy warto w nie inwestować?

Kategoria: Blog

Zawieszki odblaskowe to ciekawy sposób nie tylko na urozmaicenie naszego stroju, ale również na zadbanie o bezpieczeństwo. Choć przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci, dobrze sprawdzą się również jako dodatek do plecaków czy toreb osób dorosłych. Czy spośród wszystkich dostępnych gadżetów odblaskowych warto wybrać właśnie zawieszki? Podpowiadamy!

 

Breloczki odblaskowe , maskotki , miękkie oraz twarde zawieszki występują zwykle w wielu kolorach (zielonym, czerwonym, żółtym czy różowym), a także wzorach (uśmiechnięte buźki, zwierzątka, duszki itp.). Ten wesoły, barwny drobiazg możemy przyczepić do tornistra czy rowerowego bagażnika, gdzie zawiśnie na stałe. Tym samym zwolni nas to z obowiązku sprawdzania, czy mamy ze sobą kamizelkę odblaskową  lub odblaskowe szelki  za każdym razem, gdy wychodzimy z domu.

 

Pomysł na prezent? Zawieszka odblaskowa

Zawieszki odblaskowe to bardzo dobry pomysł na drobny upominek – zwłaszcza dla uczniów. Sprezentowane całej klasie przy okazji lekcji traktującej o bezpieczeństwie na drodze, z pewnością zawisną na dziecięcych plecakach. Tym samym rodzice będą mieć pewność, że ich maluch jest widoczny na drodze – nawet jeśli zapomni o założeniu kamizelki.

 

Przy okazji warto wspomnieć dzieciom o tym, że od 2014 roku każdy pieszy, który porusza się poza terenem zabudowanym po zmroku, ma obowiązek nosić elementy odblaskowe. Jako pieszego traktuje się również rowerzystę, osobę na rolkach czy hulajnodze. Nie nosząc gadżetów odblaskowych, można więc łatwo narazić się na mandat!

 

Jednak nawet na terenie zabudowanym łatwo można natrafić na miejsca, gdzie widoczność jest ograniczona i odblaski, choć nie są wymagane, z pewnością się przydadzą. Najlepiej więc przyzwyczajać do nich dziecko już od pierwszego dnia szkoły – dzięki temu znacząco zwiększymy jego bezpieczeństwo.

 

Zawieszki odblaskowe – gdzie je przyczepić?

Gdzie warto zamontować zawieszkę odblaskową? Z pewnością dobrze sprawdzi się przypięta do torby. W przypadku dzieci najlepiej jedną przypiąć do tylnej części plecaka, a drugą – z przodu, na jednej z szelek, tak aby dziecko posiadało elementy odblaskowe z obu stron.  Zadbajmy także o to, by w odblaski (mogą to być również breloczki odblaskowe lub maskotki) były wyposażone wszystkie torby dziecka. Jeśli maluch jest zapominalski lub nie lubi nosić kamizelki odblaskowej, dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli niepokoić się o niego każdego dnia.

 

Zawieszkę odblaskową można przyczepić również do roweru lub hulajnogi. Jeśli przeszkadza nam wiszący element, dobrze sprawdzą się też trwałe naklejki odblaskowe o różnych kształtach i kolorach.

 

Zawieszki odblaskowe to niedrogie, ładne i trwałe gadżety. Choć nie zapewniają tak dobrej widoczności jak kamizelka czy odblaskowe szelki, świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie ekwipunku pieszego – warto więc zawsze trzymać kilka takich gadżetów w domu.