Gadżety odblaskowe – kiedy musimy je nosić?

Poruszanie się po mieście pieszo, rowerem lub innym środkiem transportu często może okazać się niebezpieczne. Zwłaszcza po zmroku narażenie jesteśmy na różnego rodzaju wypadki, np. potrącenia. Warto zatem wyposażyć się w przydatną rzecz, która może uratować nam życie. Zobacz, do czego przydają się gadżety odblaskowe!

Kiedy gadżety odblaskowe są koniecznością?

Zapewne nie przesadzimy zbytnio, gdy odpowiemy, że zawsze. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na spacer, czy na wycieczkę rowerową, odblaski powinny towarzyszyć ci na każdym kroku. Mogą one uratować życie tobie oraz twoim bliskim. Jednak zgodnie z polskim prawem odblaski powinni nosić przede wszystkim piesi poruszający się po zmroku poza terenem zabudowanym. Jeśli nie będą ich posiadac, grozi im nie tylko wypadek, ale również ukaranie mandatem przez policję.

W każdym roku ginie na drogach coraz więcej pieszych i rowerzystów. Głównym powodem wypadków jest słaba widoczność osób poruszających się po drodze. Mgła, noc, ciemne ubranie, brak oświetlenia – to nie wróży nic dobrego. Widoczność w takich warunkach wynosi zaledwie 20-30 m, co uniemożliwia kierowcy odpowiednio szybką reakcję.

Warto zainwestować w odblaski dla dorosłych i dzieci, które pomogą ocalić życie nam i naszym najbliższym. Ciekawym rozwiązaniem mogą być też gadżety odblaskowe – nie tylko dla siebie i rodziny, ale także np. dla pracowników firmy czy klientów. Taki praktyczny odblaskowy gadżet reklamowy  z pewnością przypadnie do gustu każdemu – jest świetną wizytówką firmy, która stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo i buduje pozytywny wizerunek marki.

Jakie gadżety odblaskowe wybrać?

Najbardziej powszechna jest z pewnością kamizelka odblaskowa. Jednak coraz częściej popularne stają się także opaski odblaskowe  czy, wcześniej już wspomniane, odblaskowe gadżety reklamowe w formie np. zawieszki.

Dobrze spisuje się również odzież odblaskowa , która pomoże nam zachować bezpieczeństwo zarówno podczas zwykłych czynności, jak i podczas pracy. Do wyboru mamy także liczne gadżety odblaskowe dla dzieci np. w postaci worka do szkoły, chusty czy zawieszek na plecak.

Dla rowerzystów przydatne okazują się wszelkie akcesoria odblaskowe , a wśród nich do wyboru: kamizelki odblaskowe, odblaskowe szelki, opaski z diodami LED, lampki rowerowe czy samozaciskowe opaski odblaskowe. Więcej na ten temat napisaliśmy tutaj.

Kiedy zdecydować się na gadżety odblaskowe?

Odblaski mogą uratować życie nam i bliskim oraz pomogą zachować bezpieczeństwo podczas poruszania się do drodze – dlatego tak ważne jest, aby wyposażyć się w nie jak najszybciej. Szczególnie polecane są osobom, które lubią spacerować czy przemieszczają się pieszo lub rowerem. Zwłaszcza rowerzyści narażeni są na potrącenia, ponieważ często poruszają się ze zdecydowanie większa prędkością niż piesi.

Te niewielkie czasem gadżety odblaskowe mogą pomóc ocalić nasze zdrowie. Są praktyczne i tanie, a wyposażając w nie siebie i rodzinę, dajemy im poczucie bezpieczeństwa. Odblaski dla dorosłych i dzieci to dobra inwestycja, która nie raz może uratować ci życie!