Kontrole odblasków UOKiK

, , Kategoria: Blog

W ostatnim czasie było głośno na temat badań przeprowadzonych przez Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji na temat odblasków. Według opinii inspekcji handlowej co druga kamizelka nie spełnia wymogów i ma zaniżony odczynnik luminacji świetlnej co stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia.

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym każdy pieszy poruszający się po drodze po zmroku poza terenem zabudowanym ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Ustawa nie określa jaki to ma być element odblaskowy, jakie ma mieć wymiary i jak ma wyglądać. Najważniejsze jest to żeby był widoczny i tym spełniał swoją funkcję. Widoczność na drodze jest bardzo istotna, co roku setki pieszych i rowerzystów ginie w wypadkach lub doznaje poważnego uszczerbku na zdrowiu.

            Firma PPHU KAMDO Kamila Szymańska to znany dostawca materiałów odblaskowych w Europie środkowo- wschodniej. Nasze doświadczenie na rynku przyczyniło się do tego, że gwarantujemy doskonałą jakość oferowanych produktów odblaskowych. W ofercie mamy szeroką gamę produktów odblaskowych certyfikowanych. Posiadane certyfikaty potwierdzają jakość odblasków, które spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa. W ostatnim roku prowadziliśmy akcję Bezpieczne Samorządy i tym samym przyczyniliśmy się do propagowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Naszą najnowszą ofertę znajdziecie Państwo na stronie www.kamizelkiodblaskowe.com.pl.

lagerfeld