Maskotka odblaskowa – nauczy twoje dziecko noszenia odblasków!

Kategoria: Blog

Czasem trudno jest wytłumaczyć dziecku, dlaczego pewnych rzeczy nie można robić, a niektóre wręcz należy – dla maluchów takie terminy jak bezpieczeństwo na drodze czy różne zagrożenia mogące nas na niej spotkać to pojęcia. Mimo to chcemy zapewnić naszemu dziecku wszystko, aby mogło czuć się bezpieczne w każdej sytuacji – zachęcamy je więc do noszenia odblasków. Twoje dziecko nie chce ich zakładać, a ty nie wiesz już, co robić? Przekonaj się, dlaczego maskotka odblaskowa to odpowiedź na wszystkie twoje pytania.

Gadżety odblaskowe dla dzieci – niezbędny element wyposażenia każdego malucha!

O tym, że odblaski dla dzieci są takie ważne, przekonują nas z pewnością statystyki – tylko w 2016 roku aż 198 dzieci w wieku do 6 lat zostało rannych w wyniku wypadków drogowych. I dotyczy to tylko pieszych. Takie bezwzględne statystyki pokazują najlepiej, że gadżety odblaskowe dla dzieci to nie wymysł dorosłych, a konieczność.

Co jednak robić, jeżeli nasze dziecko nie przepada za jakimikolwiek formami odblasków? Trzeba znaleźć sposób na to, aby maluch nie uważał noszenia elementów odblaskowych za niemiły obowiązek. Dobrym pomysłem na zachęcenie i zaciekawienie go będzie pokazanie mu, że gadżety odblaskowe to nie tylko kamizelki, a znacznie więcej. Tutaj napisaliśmy więcej o gadżetach, które mogą spodobać się twojemu maluchowi!

Maskotka odblaskowa – maskotka, która ratuje życie

Myśląc o odblaskach wyobrażamy sobie zazwyczaj te najpopularniejsze, czyli kamizelki odblaskowe i ewentualnie szelki. Niewiele osób orientuje się, że do wyboru mamy naprawdę wiele możliwości. Tylko wśród oferty dla dzieci znajdziemy takie gadżety odblaskowe jak breloki, opaski, zawieszki, chusty czy nawet opaski z diodami LED. Jednakże nie każde dziecko jest chętne, aby z nich korzystać.

Odblaski ratują życie, więc nie można ich lekceważyć. Dla niechętnego malucha dobrą opcją będzie maskotka odblaskowa. Jak wygląda taka zabawka i czemu to najbardziej atrakcyjny odblask dla dziecka?

Wybór jest dość szeroki – na rynku występuje wiele rozwiązań, z których na pewno da się wybrać coś wyjątkowego. Zazwyczaj są one niewielkich rozmiarów, a ich atutem jest to, że są ręcznie szyte, co gwarantuje ich jakość i daje pewność, że taka zabawka posłuży dziecku dłużej. Obszyte są materiałem odblaskowym, który poprawi widoczność naszego dziecka dla prowadzących pojazdy kierowców.

Maskotkę odblaskową możemy kupić w różnych wersjach i kolorach. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie jej przy plecaku, ponieważ odblaski na plecak dają pewność, że maluch widoczny jest z tyłu. Możemy jednak zdecydować się na przyczepienie jej do odzieży – w końcu bezpieczeństwa nigdy za wiele. Tym, co przemawia na korzyść takiej maskotki jest również fakt, że mamy możliwość umieszczenia na niej indywidualnego nadruku, np. z imieniem dziecka. Dziecko będzie bardziej dbać o taki odblask, który został stworzony specjalnie dla niego.

46-17

Odblaski dla dzieci – wyrabiaj w dziecku nawyk!

Już nawet niewielkie elementy odblaskowe sprawiają, że jesteśmy lepiej widoczni dla kierowców. Dlatego właśnie noszenia odblasków trzeba uczyć od najmłodszych lat. Samemu też warto dawać przykład najmłodszym – skoro wymagamy od dziecka, aby nosiło odblaski, sami też je nośmy. Dzięki temu maluch szybciej nauczy się, że gadżety odblaskowe zakłada się zawsze, gdy wychodzi się z domu. I dla nikogo nie ma wyjątku – czy to dorosły, czy dziecko – każdy dba o swoje bezpieczeństwo tak samo.

46-23