Zadbaj o swojego psa – 5 gadżetów odblaskowych dla zwierząt

Chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego pupila podczas spaceru? Wiesz, jakie niebezpieczeństwa mogą go spotkać, kiedy porusza się wraz z tobą po drodze? Jeżeli szukasz gadżetów odblaskowych dla zwierząt i nie wiesz, które wybrać – zapraszamy do poniższego artykułu!

Gadżety odblaskowe dla pupila – czy są potrzebne?

O konieczności noszenia odblasków przez ludzi nie trzeba specjalnie przypominać. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku naszych pupili. Wychodząc z psem na spacer, musimy mieć na uwadze to, że nie zawsze jesteśmy w stanie kontrolować go przez cały czas. Chwilowa nieuwaga, zapatrzenie i nasz czworonóg już biegnie gdzieś przed siebie. O ile bezpieczniejsze dla niego będzie poruszanie się z odpowiednimi elementami odblaskowymi! W sytuacji, gdy np. zerwie się nam smycz, a nasz zwierzak pobiegnie gdzieś daleko, możemy mieć pewność, że odnajdziemy go zdecydowanie szybciej!

Ale gadżety odblaskowe to nie tylko dobre rozwiązanie dla właścicieli mniej okiełznanych czworonogów. Każdy zwierzak powinien poruszać się po drodze dobrze oznaczony. Kierowcom czasem trudno zauważyć jest człowieka, a co dopiero psa, który przecież jest zdecydowanie mniejszy!

Odblaski dla psów i nie tylko – jakie wybrać?

Co jednak, kiedy chcemy wyposażyć w takie zabezpieczenie naszego zwierzaka, a niekoniecznie wiemy, co wybrać? Najlepszym rozwiązaniem będą dostępne na rynku gadżety odblaskowe,  które idealnie sprawdzą się, jako odblaski dla zwierząt. Spośród dostępnych w ofercie, najlepsze dla psa będą niewielkie elementy odblaskowe. Oto kilka przykładów, na które warto postawić:

  1. Opaski odblaskowe – możemy zdecydować się na opaski samozaciskowe lub takie zapinane na rzep. Dobrze jest przyczepić taką opaskę np. do obroży psa. Nie utrudni mu to poruszania się, nie będzie uciążliwe, a z pewnością odpowiednio zabezpieczy i poprawi jego widoczność.
  2. Zawieszki odblaskowe miękkie – spośród wszystkich elementów są najlżejsze i najmniejsze. Miękki wariant jest bardzo funkcjonalny – nasz pupil praktycznie nie odczuje, że go w ogóle ma. Dzięki różnym kształtom i kolorom (również w kształcie zwierząt), możemy wybrać coś, co najbardziej przypadnie nam do gustu. Dodatkową zaletą miękkiej zawieszki odblaskowej jest możliwość nadruku – nie tylko zabezpieczymy naszego zwierzaka na drodze, ale możemy też na zawieszce umieścić najważniejsze informacje w razie, gdyby czworonóg się zagubił.
  3. Zawieszki odblaskowe twarde – podobnie jak miękkie zawieszki, występują w różnych kształtach i kolorach. Także posiadają możliwość nadruku.
  4. Breloki – najlepszym wyborem będzie brelok z pulsacyjnym światłem LED. Taki gadżet odblaskowy na pewno uczyni naszego zwierzaka dużo bardziej widocznym dla kierowców i innych członków ruchu drogowego. Światło może pracować w trzech trybach, a do wyboru mamy aż pięć kolorów.
  5. Chusty odblaskowe – odblaski dla psa to nie tylko zawieszki i breloki, które przyczepimy do obroży. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w chusty odblaskowe – możemy zawiązać je na szyi zwierzaka. Na korzyści chust przemawia zwłaszcza fakt, iż są większe od innych odblasków, a przez to posiadają większe elementy odblaskowe. Nasz pupil będzie więc lepiej widoczny dla każdego kierowcy.

Odblaski ratują życie – i ludzi, i zwierząt. Jeżeli chcemy odpowiednio zabezpieczyć naszego ulubieńca, to gadżety odblaskowe będą dobrym rozwiązaniem. Zapewnią tak ważną widoczność, która podczas wieczornych spacerów może ustrzec przed niebezpiecznymi wypadkami!