Zawieszki odblaskowe – gdzie się sprawdzają?

Kategoria: Blog

Breloczki odblaskowe to doskonały sposób na ożywienie naszego stroju i jednoczesne zwiększenie bezpieczeństwa. Korzystając z popularności wszelkiego rodzaju gadżetów przyczepianych do nawet najbardziej eleganckich torebek, możemy wprowadzać modę na  bezpieczeństwo dzięki kolorowym zawieszkom czy niewielkim maskotkom wykonanym z odblaskowych materiałów. Gdzie sprawdzą się one najlepiej?

 

Zawieszki, breloczki, maskotki i innego rodzaju gadżety występują zwykle w wielu kolorach: oprócz tradycyjnego żółtego mamy do wyboru zielony, czerwony, pomarańczowy czy srebrny. Kolorowy drobiazg możemy przyczepić do torebki, plecaka, dziecięcego tornistra czy rowerowego bagażnika, a następnie po prostu o nim zapomnieć – będzie spełniał swoją funkcję, a my nie będziemy musieli pamiętać o zabieraniu z domu kamizelki odblaskowej  czy też odblaskowej chusty .

Zawieszka odblaskowa – idealny prezent dla każdego!

Zawieszki odblaskowe  świetnie sprawdzą jako drobny prezent – gadżet wyrażający naszą troskę o drugą osobę. Kolorowe, zabawne i urocze, w neutralnych kształtach geometrycznych lub w formie zwierzątek, serduszek, a nawet… telefonów, odblaskowe gadżety nie tylko wywołują uśmiech na twarzy, ale również pokazują, że zależy nam na bezpieczeństwie bliskich.
Co więcej – odblaskowe dodatki mogą być stylowe! Oprócz tradycyjnych odblaskowych zawieszek, mamy do wyboru różnego rodzaju małe lampki led, bransoletki, czapki, torebki, a nawet… parasole. Dzięki staranności wykonania i ciekawym kolorom, owe drobiazgi nie tylko zabezpieczają nas przed wypadkiem, ale i zdobią.

 

Zawieszki doskonale sprawdzają się u tych osób, które na co dzień nie używają odblasków. Ci z nas, którym często zdarza się przemieszczać na przykład po poboczach dróg, z reguły zaopatrzeni są w odblaskowe kamizelki czy chusty. Jednak tych, którzy w takiej sytuacji znajdują się sporadycznie, breloki i zawieszki mogą uchronić nie tylko przed wypadkiem, ale też przed mandatem.

 

Pamiętajmy, że od roku 2014 wszyscy piesi poruszający się po zmroku poza terenem zabudowanych zobowiązani są do noszenia odblasków. Przepis ów wynika z faktu, że po zmroku dla kierowcy nadjeżdżającego samochodu pieszy staje się widoczny dopiero z odległości 20 metrów. Jeśli jednak w widocznych miejscach naszej odzieży umieścimy odblaski, kierowca zauważy nas już z odległości 150 metrów.

Gadżety odblaskowe – gwarancja bezpieczeństwa dzieci

Obowiązek noszenia odblasków nie dotyczy pieszych poruszających się po drogach osiedlowych czy parkingach. Przepisy prawa nie zwalniają nas jednak z odpowiedzialności za  bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci. Pamiętajmy, że dziecko, ze względu na mały wzrost, jest gorzej widoczne dla osób siedzących w pojeździe. Tym ważniejsze jest,  by wyposażyć je w kilka odblasków – jeden lub dwa przy plecaku, dodatkowo jeden z przodu, na przykład przy kieszeni kurtki. Zawieszki odblaskowe dla dzieci  są przez nie chętnie noszone ze względu na sympatyczne kształty i jasne kolory.

 

Warto więc zaopatrzyć się w kilka zawieszek i przypiąć je na stałe do różnych elementów naszej garderoby, toreb czy plecaków. Kolorowe drobiazgi będą równie dobrze wyglądać przy dziecięcym tornistrze, co przy damskiej torebce. Przypadną też do gustu najbardziej nawet wybrednym nastolatkom.