Odblaskowe zawieszki dla dzieci – 3 propozycje

Kategoria: Blog

Zawieszki odblaskowe to nie tylko ciekawy sposób na urozmaicenie stroju dziecka, ale również na polepszenie jego widoczności na drodze po zmroku i zwiększenie bezpieczeństwa. Każde spacerujące przy drodze dziecko powinno mieć na sobie przynajmniej jeden odblaskowy element. Dlaczego? O tym w dalszej części artykułu.

Pieszy, który porusza się po ciemku po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć na sobie odblask, bo tak stanowi prawo. Zapis ten nie dotyczy pieszych przemierzających ulice miasta. Mimo wszystko oni również dla własnego bezpieczeństwa powinni mieć na sobie odblaskowy element. Wbrew pozorom nawet niewielka zawieszka do plecaka kilkukrotnie zwiększa naszą widoczność na drodze. Sprawia, że kierowca widzi nas już z odległości 150 metrów, dzięki czemu zyskuje więcej czasu na reakcję. Trzeba jednak pamiętać, by przypiąć odblaskową zawieszkę w taki sposób, by była ona dobrze widoczna dla innych uczestników ruchu drogowego.

Odblaski dla dzieci – jak przekonać dziecko do ich noszenia?

Niektóre dzieci trudno jest przekonać do noszenia odblasków. Mimo wszystko trzeba je do tego zachęcić, tłumacząc, dlaczego to jest tak ważne. Istnieje wiele sposobów na zachęcenie dziecka do noszenia odblaskowych gadżetów. Jednym z najskuteczniejszych jest umożliwienie dziecku wyboru takiego, który najbardziej przypadnie mu do gustu. Podpowiadamy, jak zachęcić dziecko do noszenia odblasków.

Wiszące gadżety odblaskowe dla najmłodszych – jakie wybrać?

Wybór odblasków jest ogromny. Dzieci mogą przebierać we wzorach, kolorach i motywach w poszukiwaniu takich, które nosić będą bez żadnych sprzeciwów.

Odblaskowa zawieszka dla dzieci

Gadżetami odblaskowymi, które są szczególnie uwielbiane przez dzieci, są zawieszki do plecaka. Są to małe, na pierwszy rzut oka niepozorne elementy, które mimo wszystko znacznie poprawiają bezpieczeństwo dziecka w wielu różnych sytuacjach – na spacerze, podczas przechadzki z pupilem czy w drodze ze szkoły do domu.

Zawieszka odblaskowa może być przyczepiona nie tylko do szkolnego tornistra, równie dobrze może przyozdobić kurtkę. Najważniejsze jednak, by umieszczona została w widocznym miejscu.

Breloczek odblaskowy

Doskonale w roli odblasku sprawdzi się też brelok pulsacyjny led. Odblaskowy brelok sprawia, że maluch jest widoczny z dużej odległości. Regularne miganie zwraca uwagę otoczenia, przez co nie da się minąć dziecka wyposażonego w taki gadżet nie zauważywszy go. Breloki odblaskowe świetnie sprawdzają się jako dodatek do kluczy lub plecaka.

Maskotki odblaskowe

Powiedzmy sobie szczerze, które dziecko nie lubi pluszowych misiów? Postaw na odblaskowe maskotki i przekonaj się, że to będzie prawdziwy strzał w dziesiątkę. Takie misie lub zwierzątka wykonane są z wysokiej jakości materiałów odbijających światło, dzięki czemu nie tylko ładnie się prezentują, ale też sprawdzają się jako odblaski.

Odblaskowa odzież dla dzieci

Twoje dziecko pomimo starań nie daje się przekonać do założenia wiszących odblasków? Zaopatrz je w odblaskowe ubrania. W sklepach z odzieżą dla dzieci znaleźć można kurtki z odblaskowymi wstawkami lub bluzy z odblaskowymi motywami na plecach. Ich uzupełnieniem mogą być chusty i czapki odblaskowe, które nie tylko zwiększą bezpieczeństwo, ale też ochronią przed zimnem.

Jeśli nie chcesz wydawać dodatkowych pieniędzy na specjalne ubrania, jako że Twoje dziecko aktualnie żadnych nie potrzebuje, kup odblaskowe naklejki i przyklej je na wybrane elementy garderoby. Sprawdzą się tak samo dobrze, jak odblaskowe wstawki w kurtce czy na butach.

Oprócz wymienionych w artykule odblasków są jeszcze inne, równie skuteczne. Tutaj znajdziesz 6 propozycji gadżetów odblaskowych dla dzieci.

 

W odblaski powinno się zaopatrzyć dziecko w każdym wieku, nie tylko szkolnym lub przedszkolnym. W trosce o bezpieczeństwo najlepiej już od najmłodszych lat wpajać maluchowi, jak ważne jest noszenie odblasków. Gdy zobaczy kolorowe odblaskowe misie, raczej nie trzeba będzie długo go przekonywać do ich założenia.