Odblaski z diodami LED – 5 propozycji

Kategoria: Blog

W ostatnich latach zwiększyła się świadomość społeczna dotycząca konieczności noszenia odblasków, dzięki czemu statystyki dotyczące wypadków z udziałem pieszych po zmroku spadły. Nadal są jednak osoby, które nie noszą odblasków, a przecież każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nawet niewielki odblaskowy gadżet może uratować życie.

Zakładanie na siebie odblaskowych elementów przed wyjściem z domu po zmierzchu powinno wejść nam w nawyk. Dodatkową motywacją może być to, że za poruszanie się bez odblasku w terenie niezabudowanym po zmierzchu grozi wysoki mandat. Ostatnio dużą popularnością cieszą się odblaski LED. Podpowiadamy, jakie odblaski LED wybrać w zależności od potrzeb.

Opaska odblaskowa z diodami LED – gadżet dla każdego

Stosunkowo niedawno na rynku pojawiły się opaski odblaskowe LED, które stały się doskonałą alternatywą dla tradycyjnych opasek odblaskowych. Są inaczej wykonane – z folii pryzmatycznej PCV i posiadają diody LED, dzięki czemu są na drodze widoczne zdecydowanie lepiej, niż zwykłe samozaciskowe odblaskowe opaski na ramię.

Opaski led – dlaczego warto je stosować? Są lekkie i łatwe w obsłudze, a zakładanie ich trwa dosłownie ułamek sekundy. Opaska odblaskowa z diodami założona na ramię nie przesuwa się podczas aktywności fizycznej, jest wygodna w noszeniu i nie ogranicza ruchów, dzięki czemu nadaje się na wieczorne spacery czy bieganie.

Brelok pulsacyjny LED – dlaczego warto go mieć?

Mały, niepozorny pulsacyjny brelok odblaskowy to strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o odblaski. Jest lekki, poręczny i kosztuje przysłowiowe grosze. Można nosić go przypiętego do torebki lub plecaka albo schować do kieszeni i wyjąć wtedy, gdy będzie potrzebny.

Brelok led – gdzie się sprawdzi? W wielu codziennych sytuacjach – jako brelok do kluczy,  przy kluczykach samochodowych czy jako zawieszka do psiej obroży. W brelok pulsacyjny można też zaopatrzyć dziecko i tym samym ułatwić i uprzyjemnić mu wieczorną podróż.

Odblaski z diodami LED typu zawieszki

W asortymencie sklepów z odblaskami znaleźć można odblaski z diodami LED różnego typu. Jeśli planujemy taki odblask wykorzystać nie tylko do oświetlania sobie drogi, lecz również do zwiększenia swojej widoczności dla innych uczestników ruchu drogowego np. podczas wieczornego spaceru, doskonale sprawdzą się zawieszki odblaskowe. Pamiętajmy jednak, by odblaskowe zawieszki dla dzieci i dorosłych umieszczać w taki sposób, aby były dobrze widoczne dla kierowców.

Czapka z lampką LED

Wieczorne spacery w okresie jesienno-zimowym mają swój urok pod warunkiem, że odpowiednio się do nich przygotujemy. Dlatego miłośnicy nocnych przechadzek powinni zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę, szalik i czapkę. Zamiast zwykłej wełnianej warto jednak postawić na czapkę z diodami LED i tym samym upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, bo czapka z lampką LED do ładowania poprzez USB zapewnia nie tylko ciepło, ale też lepszą widoczność.

Oświetlenie LED do obuwia

Nic nie stoi na przeszkodzie, by oświetlić nie tylko swoją głowę, ale też nogi. W sklepach z odblaskowymi gadżetami znaleźć można specjalne oświetlenie LED do obuwia, które pasuje do różnego typu butów i każdego rodzaju pracy. Z zielonymi lub czerwonymi nakładkami LED na buty nie tylko zwiększysz swoje bezpieczeństwo na drodze po zmierzchu, ale też wyróżnisz się z tłumu. Możesz być pewien, że niejeden Ci ich pozazdrości.

 

Tak naprawdę nie ma znaczenia, jaki odblask wybierzemy. Czy to kamizelka odblaskowa dla dorosłych, czy samozaciskowa opaska na ramię – każdy tak samo dobrze spełni swoją funkcję, jeśli tylko zostanie założony w odpowiedni sposób, czyli znajdzie się w polu działania świateł samochodowych.