Biegaj bezpiecznie po zmroku!

Kategoria: Blog

W okresie jesienno-zimowym na zewnątrz szybko robi się ciemno, a warunki pogodowe bywają trudne, jednak mimo to nie musimy rezygnować z treningów. Bieganie w tym czasie też ma swój urok, jednak wymaga lepszego przygotowania i większej determinacji.

Zwolennicy biegania zimą muszą zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo. W tym celu powinni zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie, ciepłe ubranie i odblaski do biegania. Te ostatnie zapewnią widoczność na drodze, gdy będzie ona ograniczona, również w dzień jesienną i zimową porą. Podpowiadamy, na jakie odblaskowe akcesoria dla biegaczy warto postawić, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas aktywności fizycznej.

Jakie odblaski do biegania?

Jakie gadżety do biegania sprawdzą się najlepiej? Przedstawiamy 5 gadżetów do biegania, które musisz mieć!

Opaska do biegania

Samozaciskowa opaska odblaskowa to jedna z najpopularniejszych form odblasków dla sportowców. Biegacze cenią ją sobie ze względu na łatwość zakładania i wygodę noszenia. Opaski odblaskowe można założyć na nadgarstek, ramię lub kostkę. Dodatkową ich zaletą jest to, że kosztują przysłowiowe grosze.

Kamizelka odblaskowa do biegania

Idealna do biegania zimą może okazać się kamizelka odblaskowa. Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś biegać w kamizelce, koniecznie spróbuj. Dzięki niej zyskasz dodatkową ochronę przed zimnem i wiatrem.

Kamizelka odblaskowa – kiedy zakładać? Najlepiej wtedy, gdy temperatura na zewnątrz oscyluje wokół zera. Ciepła kamizelka z dodatkową wentylacją zapewni komfort i wygodę nawet podczas niskich temperatur. Raczej nie sprawdzi się za to, gdy słupek rtęci na termometrze będzie wskazywać około 20 stopni Celsjusza.

Szelki odblaskowe do biegania

Alternatywą dla tradycyjnej odblaskowej kamizelki są szelki odblaskowe. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że bieganie w specjalnych szelkach niesie za sobą dość duży dyskomfort, ale nic bardziej mylnego. Gadżet ten idealnie dopasowuje się do ciała i w żaden sposób nie ogranicza ruchów biegacza. Sprawdź, komu jeszcze przydadzą się odblaskowe szelki.

Odblaskowe czapki do biegania

Czapka do biegania to obowiązkowy element stroju każdego, kto zamierza uprawiać aktywność fizyczną na zewnątrz, kiedy jest zimno, ale nie tylko. Okazuje się, że powinna ona zagościć na naszej głowie także wtedy, gdy jest wietrznie, gdyż porywisty wiatr może zagrozić naszemu zdrowiu bardziej, niż tylko chłód.

Jesienią i zimą doskonale sprawdzą się czapki odblaskowe, które można znaleźć w każdym sklepie z akcesoriami dla biegaczy. Odblaskowe czapki neonowe nie tylko ochronią głowę przed utratą ciepła, ale tez zwiększą naszą widoczność na drodze. Na cieplejsze pory roku za to idealna będzie czapka z daszkiem do biegania, a najlepiej czapka z daszkiem odblaskowa, tak aby po zmierzchu było nas widać z daleka.

Chusta odblaskowa do biegania

Czapka odblaskowa do biegania lub daszek na głowę powinien mieć do kompletu odblaskową chustę. Takie chusty uszyte są ze specjalnego materiału, który dobrze odprowadza ciepło, dzięki czemu nie powodują przegrzania nawet podczas intensywnego treningu. Chusta pod szyję z odblaskowej tkaniny zwiększy Twoje bezpieczeństwo podczas joggingu w terenie.

Jak wybrać odblaski do biegania? Dobrze jest sprawdzić, czy spełniają normy jakościowe i z jakich materiałów zostały wykonane. Gadżety takie jak kamizelka odblaskowa czy szelki należy oczywiście przymierzyć, aby przekonać się, czy dobrze na nas leżą. Dopiero na końcu możemy zwrócić uwagę na kolor i wzór. Odblaski dla biegaczy takie jak czapka odblaskowa czy opaska na ramię do biegania powinny przede wszystkim spełnić oczekiwania ich użytkownika.