Twoje dziecko idzie do szkoły? Przyklej mu odblask!

Kategoria: Blog

Rozpoczęcie nauki w szkole to wielkie wydarzenie w życiu zarówno dziecka, jak i rodziców. Zadaniem dorosłych jest zapewnić maluchowi dobry start, przygotować go do nowych wyzwań i zapewnić bezpieczeństwo w szkole i poza nią. Dlatego podczas kompletowania szkolnej wyprawki nie można zapomnieć o odblaskach.

Gadżety odblaskowe to coś, czego nie może zabraknąć w zakupowym koszyku. Każdy powinien zdawać sobie sprawę, jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie po zmierzchu w terenie niezabudowanym. Gdy pieszy jest w ciemnym ubraniu, a gęsta mgła ogranicza widoczność, kierowca samochodu może mieć problem go dostrzec. Najczęściej zauważa pieszego dopiero z odległości 30 metrów, czyli często za późno na właściwą reakcję. Wystarczy jednak, że pieszy założy na siebie elementy odblaskowe, a jego widoczność zwiększy się kilkukrotnie!

Odblaski dla dzieci – jak przekonać pierwszoklasistów do ich noszenia?

Niektóre dzieci trudno jest przekonać do noszenia odblasków. Mając na uwadze ich bezpieczeństwo, mimo wszystko trzeba próbować aż do skutku. Warto zacząć od wytłumaczenia, dlaczego to jest takie ważne (sprawdź, jak zachęcić dziecko do noszenia odblasków).

Chcesz, by Twoja pociecha nie zapominała o noszeniu odblasków? Kup jej odblaski dla dzieci, które sama wybierze. Wybór na rynku jest tak duży, że z pewnością prędzej czy później któryś z gadżetów wpadnie jej w oko. Polecamy ubrania odblaskowe takie jak kurtki, dzięki którym upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu – zwiększysz bezpieczeństwo dziecka na drodze, a przy okazji zapewnisz mu ochronę przed zimnem i chłodem.

Odblaski na ubrania – ciekawe rozwiązanie

Alternatywą dla odblaskowych ubrań są odblaskowe naklejki, które można przykleić na bluzę, kurtkę, a nawet spodnie. Wybrane naklejki odblaskowe dla dzieci mogą przyozdobić plecak lub tornister szkolny, jednocześnie sprawiając, że stanie się on bardziej atrakcyjny dla oka i wzbudzi zazdrość rówieśników. Naklejki odblaskowe na odzież nakleić trzeba w widocznym miejscu, tak by były one widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Ich miejsce powinno być więc na plecach lub na ramieniu. Dodatkowo naklejki odblaskowe na kurtkę muszą być możliwie jak największe, bo im większa powierzchnia odbijająca światło, tym lepiej.

Naklejki odblaskowe to jedne z najpopularniejszych odblaskowych gadżetów. Są tanie i łatwe w użytkowaniu. Uwielbiają je dzieci w każdym wieku. Wybrane naklejki odblaskowe na ubrania są widoczne nawet z dużej odległości i gwarantują doskonałą widoczność po zmroku.

Bogactwo wzorów, motywów i kolorów sprawi, że dziecko w mgnieniu oka wybierze odblaskowe naklejki, które przyozdobią jego kurtkę lub tornister. Powiedzmy sobie szczerze: który maluch przejdzie obojętnie obok naklejki na ubrania dla dzieci takiej jak odblaskowy miś?

Odblaski o dużej powierzchni – jakie wybrać?

Gadżety takie jak naklejki czy zawieszki odblaskowe rzeczywiście z łatwością przypniesz do plecaka dziecka, dzięki czemu nigdy nie zapomni o ich noszeniu, ale czasem bezpieczniej będzie postawić na elementy o większej powierzchni odbijającej światło (kliknij i sprawdź, czy warto inwestować w zawieszki odblaskowe). W tej roli sprawdzi się kamizelka odblaskowa, która jest lekka, przewiewna i można nosić ją na ubraniu. Alternatywą dla kamizelki są odblaskowe szelki. Jako ich uzupełnienie sprawdzi się opaska odblaskowa dla dzieci, którą maluch może założyć na ramię lub nadgarstek.

 

W odblaski powinny być wyposażone nie tylko dzieci, ale też dorośli. Takie odblaskowe gadżety jak kamizelki, szelki, opaski czy wodoodporne naklejki nie są drogie, a mogą uchronić nas przed utratą życia i zdrowia. Dlatego zadbaj o to, by wszyscy Twoi bliscy wychodząc z domu po zmroku, mieli na sobie chociaż jeden odblaskowy gadżet, który poprawi ich widoczność i bezpieczeństwo na drodze.